Dünyayı karıştıran Bitcoin dolandırıcılığında yeni gelişme! Kimliği şoke etti

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter’ın 15 Temmuz’da hacklenmesi ve Bitcoin dolandırıcılığı yapılması olayı ile ilgili ABD’de 17 yaşındaki Graham Ivan Clark gözaltına alındı. Dünyaca ünlü isimlerin hesapları üzerinden sahte paylaşımlar ile sanal para birimi olan Bitcoin dolandırıcılığı yapmıştı.

Dünyayı karıştıran Bitcoin dolandırıcılığında yeni gelişme! Kimliği şoke etti
Dünyayı karıştıran Bitcoin dolandırıcılığında yeni gelişme! Kimliği şoke etti
GİRİŞ 01.08.2020 00:48 GÜNCELLEME 01.08.2020 00:55
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter’da 15 Temmuz tarihinde Elon Musk, Bill Gates, Joe Biden, Barrack Obama, Warren Buffet ve Kim Kardashian gibi ünlü isimlerin hesaplarının da aralarında bulunduğu birçok yüksek takipçili hesap ele geçirilmişti. Bu hesaplar üzerinden yapılan sahte paylaşımlar ile sanal para birimi olan Bitcoin dolandırıcılığı yapılmıştı. Olayla ilgili ABD’nin Florida eyaletinde bağlı Tampa’da 17 yaşındaki 7 yaşındaki Graham Ivan Clark gözaltına alındı.

YETİŞKİN GİBİ YARGILANACAK

Hillsborough Eyalet Avukatı Andrew Warren, yaptığı açıklamada 17 yaşındaki Clark'ın federal ve eyalet yetkilileri tarafından yapılan soruşturma sonucunda bugün gözaltına alındığını duyurdu. Warren, ofisinin olayla ilgili kovuşturmayı yürüttüğünü aktardı. Eyalet Avukatı, Florida yasalarının federal yasalara göre daha esnek olduğunu ve çocuğun yetişkin gibi suçlanabilmesine imkan sağladığını dil getirdi. Warren, “FBI ve Adalet Bakanlığı ile kovuşturma boyunca ortak hareket edeceğiz” dedi.

EYALET AVUKATI: BU SUÇ TAM BURADA ARKA BAHÇEMiZDE iŞLENDi 

Eyalet Avukatı, “Bu suç ünlü kişilerin isimleri kullanılarak işlendi fakat buradaki asıl kurbanlar onlar değil. Bu olay Florida’da dahil olmak üzere ülkenin dört bir yanındaki Amerikalılardan para çalmak için tasarlandı. Bu suç tam burada arka bahçemizde işlendi ve sessiz kalmayacağız” ifadelerini kullandı. Warren, açıklamasının sonunda “Kolluk kuvvetlerine soruşturma esnasındaki hızlı eylemlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Dava ilerledikçe işbirliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BİLGİSAYAR KORSANLARI BÖYLE ÇALIŞTI

Bilgisayar korsanları, ele geçirdiği hesaplardan “Bitcoinleriniz ikiye katlanacak”, “Bin Dolar Bitcoine 2 bin Dolar verilecek” şeklinde paylaşımlar yapmış, takipçilerden anonim bir Bitcoin adresine para göndermesini istemişti.

KAYNAK: İHA, HABER7
ETİKETLER
dolandırıcılık
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • 01adana 1 hafta önce Şikayet Et
    elin gıranı kestaneyi böyle cızar amerika mamerika diinemezler
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi belli oldu
İlginç ama gerçek! Bunları daha önce hiç duymadınız!