Yunanistan halkı 'Türkiye ile diyalog' talep etti

Yunanistan'da yapılan bir kamuoyu araştırması, ülke halkının yüzde 69,8'inin ikili sorunların çözümü için Türkiye ile diyalog kurulmasından yana olduğunu gösterdi.

Yunanistan halkı 'Türkiye ile diyalog' talep etti
Yunanistan halkı 'Türkiye ile diyalog' talep etti
GİRİŞ 07.09.2020 15:02 GÜNCELLEME 07.09.2020 15:02
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Atina merkezli Ta Nea gazetesi, Yunanistan halkının Türkiye ile yaşanan gerginliğe ilişkin yaptığı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını yayımladı.

Gazetenin Türkiye ile gerginliğin giderilmesi için "diyalog yoluna gidilip gidilmemesi" yönündeki sorusuna, araştırmaya katılanların yüzde 69,8'i "evet, diyaloğa gidilmeli" yanıtını verdi.

Araştırmaya katılanların 63,7'si, Türkiye ile gelecek dönemde "ciddi bir olay yaşanması" ihtimalinin "yüksek veya orta derecede" olduğunu düşünürken, katılımcıların 34,5'i bu ihtimalin "küçük veya hiç olmadığı" yönünde görüş bildirdi.

Yunanistan'ın, Türkiye'ye karşı "askeri imkanlarını kullanması gerekip gerekmediği" sorusuna da araştırmaya katılanların yüzde 49,2'i "kullanmalı veya muhtemelen kullanmalı" cevabını verirken, katılımcıların yüzde 47,1'i ise bu soruyu "hayır veya muhtemelen hayır" şeklinde yanıtladı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • mert 2 ay önce Şikayet Et
    yunan halkinda problem asla yoktur olmazda problem poltikacilarda zaten yunan halkkina en fazla zarar vernlkerde baslarindaki siyasetciler gecenlerde ekonimik kriz nedeniyle binlerce yunan intihar ettiler borclari yüzünden coguda Almanyada sosoyal haklarla yasiyorlar savadan daha beter
    Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP'lilerin taciz ve tecavüzüne uğrayan kadınlar her şeyi anlattı! İğrenç gerçekler...
NATO toplantısında Türkiye'yi suçlayan Pompeo'yu Çavuşoğlu susturdu