YPG/PKK'da petrol kavgası

Yurt içinde ve sınır ötesinde Türkiye’nin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar ile çökme noktasına gelen terör örgütü PKK, Suriye'deki uzantısı YPG/PYD üzerindeki etkisini kaybediyor.

YPG/PKK'da petrol kavgası
YPG/PKK'da petrol kavgası
GİRİŞ 09.09.2020 07:58 GÜNCELLEME 09.09.2020 07:58
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Suriye'nin kuzeyinde ABD'nin himayesindeki terör örgütü YPG/PYD, PKK'dan bağımsız hareket etmeye başladı. YPG'nin, petrol gelirlerini Kandil'e göndermek istememesi üzerine örgütün Suriye sorumlusu Halef el-Muhammed, Kandil'e çekildi ve yerine yeniden "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin’i görevlendirdi.

ABD’li petrol şirketiyle anlaşma imzalayan YPG/PYD’nin elebaşlarından Ferhat Abdi Şahin ile PKK elebaşlarından Murat Karayılan arasında geçtiğimiz günlerde gerilim yaşanmıştı. Para kazanan YPG/PYD’nin, ABD güdümüne gireceğini ve PKK’dan koparak bağımsızlığını ilan edeceğini düşünen terörist elebaşı Karayılan, petrol parasının Kandil'e gönderilmesini istemişti. Ancak Ferhat Abdi Şahin, Murat  Karayılan’ın bu isteğini reddetmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Kahraman 2 ay önce Şikayet Et
  Allah insallah insallah insallah bu sehit analarinin gozyas larinda bogulacaksiniz yahudilerin ermenilerin kafirlerin hirisdiyanlarin usaklari ama sizleri onlarda kurtarimayacak cunku siz akil yoksunlari
  Cevapla
 • Burhan 2 ay önce Şikayet Et
  Biz farklıyız demek istiyorlar. Beki biz bunu yemek ister miyiz?
  Cevapla
 • kılıçarslan 2 ay önce Şikayet Et
  ypg yi pkk dan ayrıymış gibi gösterip meşrulaştırma oyunu. Türkiye bunu yemez.
  Cevapla
 • Ahmet ulusal 2 ay önce Şikayet Et
  Yemeyelim tabi, yedirmemiz lazım..
  Cevapla
 • Nail 2 ay önce Şikayet Et
  Danışıklı döğüştür ABD ve Rusya nin oradaki yeni planı gereği iş tutuyorlar.
  Cevapla
 • westanlı65 2 ay önce Şikayet Et
  iki köpeğin birbirine hırlaması normaldir. Sahipleri her birinin kafasına sopayı indirdi mi yine hızalarına gelecektir...
  Cevapla
 • Ahmet Ural 2 ay önce Şikayet Et
  Köpek kim ve nasıl köpek olunur iyi bilmek lazım. O sahip kim biliyor musun? Bu ülkeyi küçük ABD yapacağız denen ve onlara benzeyenlerin sahibidir..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Anonsçu besmeleyi çekti İrfan Can golü yazdı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum