İsrail askerlerinden Filistinli çiftçilere alçak hareket!

İşgalci İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın Burka beldesindeki zeytinlikleri kapalı ilan ederek, Filistinlilerin zeytinlerini toplamalarını engelledi.

GİRİŞ 18.10.2020 01:44 GÜNCELLEME 18.10.2020 01:44
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerlerinin Batı Şeria’nın doğusundaki Burka beldesinde, zeytinlik alanları kapalı bölge ilan ederek, Filistinli çiftçilerin buraya ulaşmasını engellediği belirtildi. İsrail askerleri ile Filistinli çiftçiler ve aktivistler arasında arbede yaşandığını aktaran görgü tanıkları, askerlerin grubu dağıtmak için göz yaşartıcı gaz ile plastik mermi kullandığını kaydetti.

Görgü tanıkları öte yandan Yahudi yerleşimcilerin de İsrail askerlerinin korumasında Filistinlilere saldırdığını ifade etti. Filistinli aktivistler daha önce, Burka beldesindeki zeytinlerin toplanması için çiftçilere destek çağrısı yapmıştı. Yahudi yerleşimciler de 12 ve 13 Ekim’de Burka’da zeytin toplayan Filistinli çiftçilere saldırı düzenlemiş, 7 kişinin yaralanmasına neden olmuştu. İşgal altındaki Filistin toprakları üzerinde ikamet eden Yahudi yerleşimciler, sık sık Batı Şeria'da Filistinli çiftçilerin en önemli geçim kaynağı olan zeytin ağaçlarını kesiyor veya ateşe veriyor.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor. Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • İhtiyar 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu şu yok artık vurmalıyız onları!.
  Cevapla
 • nimet 1 hafta önce Şikayet Et
  Ey büyük ALLAH 'ım biz SANA layık kulların olamasak ta, Resulünün kabul ettiği Ümmeti olarak bizleri SEN in ve Resulünün düşmanlarından koru. Amin.
  Cevapla
 • Aynur 1 hafta önce Şikayet Et
  Amin kardesim Amin
  Cevapla
 • Ankarali 1 hafta önce Şikayet Et
  Inşaallah o işgal ettiğiniz yerler mezarınız olur
  Cevapla
 • Aynur 1 hafta önce Şikayet Et
  İnsallah kardesim Amin
  Cevapla
 • Yeniçeri 1 hafta önce Şikayet Et
  Osmanlıya isyanın, ilahi adalet neticesindeki tecellisi .
  Cevapla
 • Nobut 1 hafta önce Şikayet Et
  Kardeşim bari biraz araştırma yap .Herkesi bir kefeye koyma.Kaç kisi ihsnet etti araplardan Osmanlıya??? Türkiyede şuan onlardan daha fazla hain var gezicisi,kaz dağcısı,ttb si mimarlar odası ve daha neleri.Hepside türk geçiniyor!!!!
  Cevapla
 • Ülkem 1 hafta önce Şikayet Et
  Zalim İsrail işte siz busunuz gasp ettiğiniz topraklarda bile zavallı Filistinli çiftçilere bile mahsullerini toplamak için masada etmeyecek kadar zalim kavimin mensupları olduğunu gösteriyorsunuz yaşasın zalimler için cehennem.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cristiano Ronaldo'ya soruşturma açıldı
Koronavirüs salgınına karşı bu hafta yeni kararlar bekleniyor!