İtalyan basını açık açık itiraf etti! Anahtar artık Erdoğan'ın elinde

İtalyan basını Recep Tayyip Erdoğan'ın Doğu Akdeniz'de ipleri elinde tuttuğuna dair ortak bir iddiada bulundu. Avrupa'ya göç rotasının Ankara'nın kontrolüne geçtiği vurgulayan İtalyan basını "Türklerin amacı Libya'da üstünlüklerini vurgulamak ve İtalyanlara bir tokat atmak idiyse, Libya Sahil Güvenliği'nin kontrollerinde olduğunu duyurmaktan daha iyisini yapamazlardı." ifadesine yer verdi.

İtalyan basını açık açık itiraf etti! Anahtar artık Erdoğan'ın elinde
İtalyan basını açık açık itiraf etti! Anahtar artık Erdoğan'ın elinde
GİRİŞ 24.10.2020 16:29 GÜNCELLEME 24.10.2020 16:29
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Libya ile ilişkilerini geliştirmesi İtalyan basınının dikkatini çekti. Milli Savunma Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Libyalı askerlere, sahil güvenlik eğitimi verilmeye başlandığını bildirdi. Libya Silahlı Kuvvetleri'ne destek kapsamında Su Altı Savunma (SAS) eğitimleri de sağlanıyor.

 

 

"GÖÇ AKIŞININ ANAHTARLARI ERDOĞAN'DA"

İtalyan basını, Afrika'dan Avrupa'ya göçmen akışının ağırlıklı olarak Libya-İtalya hattında olması nedeniyle durumu mercek altına aldı. Avrupa'ya göç rotasının Ankara'nın kontrolüne geçtiği aktarıldı.

 

 

Avvenire gazetesi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'dan doğu rotasındaki göç akışının yönetimi için anahtarları aldı." diye yazdı.

"TÜRKLERİN AMACI..."

Il Manifesto, "Göçmenlerin Libya rotası Erdoğan'ın ellerinde" başlığını atarak, "Türklerin amacı Libya'da üstünlüklerini vurgulamak ve İtalyanlara bir tokat atmak idiyse, Libya Sahil Güvenliği'nin kontrollerinde olduğunu duyurmaktan daha iyisini yapamazlardı." ifadesine yer verdi.

Gazete ayrıca Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter paylaşımındaki fotoğraflara işaret ederek, "Ankara'nın silahlı güçleri, İtalya'nın 2018'de Trablus'a hediye ettiği 2 devriye botunun üzerinde görülüyor." denildi.

"KONTROL TÜRKİYE'DE"

"Türkiye Libya Sahil Güvenliği'nin kontrolünü ele geçirdi" başlığını atan La Repubblica gazetesi de "Türk Silahlı Kuvvetleri, Libya Sahil Güvenliği'ni eğitmeye başladı. Bu bizim Trablus üzerindeki nüfuzumuza yeni bir darbe teşkil ediyor, çünkü şimdiye kadar bunu İtalyan askeri misyonu gerçekleştiriyordu." ifadelerini paylaştı.

ETİKETLER
akdeniz
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Eda 1 ay önce Şikayet Et
  Topraklarımızı geri istiyoruz Viyana’dan yemene kadar
  Cevapla
 • Kimkio 1 ay önce Şikayet Et
  Reis dünyanın pek çok noktasındaki meselelerle uğraşırken içerideki işleri iyi takip edebilecek kalifiye yardımcılara ihtiyacı var, sanki burada eksiklikler var. İceriyi boş bırakmamak lazım. Bunca emek boşa gitmesin.
  Cevapla
 • Mesut 1 ay önce Şikayet Et
  Maşallah inşallah atalarımızın misyonunu üstlenmek tekrar bu millete nasib olacak içimizde dışımızda cümle hainlere inat sen mazlumlara kalkan olmayı tekrar bu millete nasib et yarabbim hedef Kızılelma
  Cevapla
 • Denizci 1 ay önce Şikayet Et
  Allah daima seni korusun reis
  Cevapla
 • Nesrin Kurnaz 1 ay önce Şikayet Et
  1913'ten öncede bizimdi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gündeme bomba gibi düşen skandallar sonrası CHP medyası lâl oldu!
Kadir Topbaş koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alındı