Putin'den Biden açıklaması: Hazır değilim

ABD'de yapılan seçimlerde zaferini ilan eden Joe Biden'a uluslararası liderler tebriklerini göndermeye devam ederken, nasıl bir tavır alacağı merak konusu olan Rusya lideri Vladimir Putin'den açıklama geldi. Putin, "ABD halkının güvenini kazanmış herkes çalışmaya hazırız. Fakat henüz Joe Biden'ın zaferini kabul etmeye hazır değilim" dedi.

Putin'den Biden açıklaması: Hazır değilim
Putin'den Biden açıklaması: Hazır değilim
GİRİŞ 22.11.2020 17:30 GÜNCELLEME 22.11.2020 17:30
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD’deki tartışmalı seçimlerde her ne kadar resmi sonuçlar ilan edilmemiş olsa da Biden'ın zaferi uluslararası liderler tarafından da tebrik ediliyor. Demokratlar’ın adayı Joe Biden’ı pek çok ülke kutlarken, Rusya'dan Biden'In başlanlığına ilişkin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den açıklama geldi.

Rusya Devlet Başkanı, Joe Biden’ın zaferini henüz tanımayacaklarını açıkladı.

RESMİ SONUÇLAR VURGUSU

Rus devlet televizyonunda konuşan Putin, Biden'ın zaferini kabul etmek için hazır olmadığını ifade ederek “Amerikan halkının güvenini almış herhangi biriyle çalışırız. Fakat bu güven sadece seçimleri kazandığını iddia eden adayın rakibinin de bunu kabul etmesiyle ya da yasal yollarla resmi sonuçların gelmesiyle tanınır” dedi.

ABD’deki seçimlerin ardından Putin böylelikle en kapsamlı açıklamayı yapmış oldu. Putin, Kremlin’in Biden’ı tebrik etmemesi ile ilgili olarak, “Biden’ı tebrik etmek ABD-Rusya ilişkilerine zarar vermez, zaten zarar verecek bir şey kalmadı. Bu ilişkiyi harap ettiler” dedi.

 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • temel 2 ay önce Şikayet Et
    dogru resmi kim kazandi ile secim bitti mi tbr yaparsin cok ulke daha ilk gun hop atladi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: 25 Ocak koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Erdoğan'ın sözleri sonrası Türkiye'ye para akıyor! Yabancı yatırımcı harekete geçti