Anisa Bahiti'den Başkan Erdoğan'a büyük övgü: Dünyadaki tek lider

Arnavut gazeteci-yazar Anisa Bahiti, tüm dengelerin sorgulandığı ağır ekonomik, sağlık ve siyasi kriz döneminde, tüm insanlara cesaret ve direniş çağrısında bulunan dünyadaki tek siyasi liderin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade etti.

Anisa Bahiti'den Başkan Erdoğan'a büyük övgü: Dünyadaki tek lider
Anisa Bahiti'den Başkan Erdoğan'a büyük övgü: Dünyadaki tek lider
GİRİŞ 27.11.2020 22:14 GÜNCELLEME 27.11.2020 22:59
Bu Habere 84 Yorum Yapılmış

Bahiti, dijitalleşme, sanal dünya ve dijital faşizm konularını ele aldığı "Küresel Dijital Faşizme Karşı Özgür İnsanların Lideri" başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hakkında övgü dolu ifadeler kullandı.

Hayatın, doğanın, güzelin ve iyinin büyüsünün bozulduğunu, gerçeküstü bir çağda yaşandığını savunan Bahiti, "Bu çağda dünya nüfusu arttı ve hayatımız basitleşti ancak insanlar özgürlüğünü kaybetti, dijital birer yaratığa dönüştü." görüşünü paylaştı.

Kovid-19 krizi ile bunun daha belirgin hale geldiğini belirten Bahiti, bu süreçte insanların evden çalışıp eğitim gördüğünü, yakınlarıyla bilgisayar üzerinden iletişime geçtiğini, fikirlerini sadece sosyal medya üzerinden paylaştığını ve hayatın, işin, stresin ve dinlenmenin de sanallaştığını ifade etti.

 

Bahiti, çalışmak, eğitim almak, seyahat etmek ve üretmek için internete bağlı olmak zorunda kalınırsa insanların özgürlüğünü kaybedeceğini ve böylece dünyanın her tarafında "kontrollü bir özgürlük" olacağını öne sürdü.

Geçen yüzyıl İtalya ve İspanya'daki faşizmin, Almanya'daki Nazizm'in ve Japonya'daki militarizmin, özgürlük ve refah adına iktidara geldiğini ancak sadece trajedi ve yıkım getirdiğini anlatan Bahiti, yazısında şunları kaydetti:

'ERDOĞAN, DÜNYADAKİ TEK LİDER'

"Tüm dengelerin sorgulandığı bu ağır ekonomik, sağlık ve siyasi kriz döneminde, dünyadaki tüm insanlara cesaret ve direniş çağrısında bulunan, başta inanç ve yaşama özgürlüğü olmak üzere özgürlüğe 'evet', dijital faşizme ise 'hayır' diyebilen dünyadaki tek siyasi lider Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır."

'AVRUPA'NIN DA TÜRKİYE'YE İHTİYACI VAR'

Bu dönemin, Türkiye'nin Doğu'dan gelen göçmen akınına karşı Avrupa'yı savunduğu bir dönem olduğunu vurgulayan Bahiti, "NATO üyesi olarak Türkiye, dünyanın en gelişmiş ve en iyi yaşam kalitesine sahip olmaya devam etmesi yönünde, Avrupa için de bir garanti olarak Arap dünyası, İran ve Rusya sınırındaki ön cepheye yöneldi." değerlendirmesinde bulundu.

'ERDOĞAN'A KARŞI MÜCADALE EDİYORLAR'

Bahiti, Avrupa liderliği kinizminin, dünya enerji güvenliğini kontrol etme arzusu tarafından hükmedildiği bir dönemin içinde olduklarını kaydederek, "Bu kinizm, bugünkü Türkiye'nin büyük rolünü desteklemek yerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı diktatörlükle suçlayarak ona karşı mücadele ediyor ve onu küçümsüyor." ifadelerini kullandı.

Bu dijital faşizm döneminde Türkiye'nin, Avrupa ile yıllardır NATO'daki gibi coğrafi ve siyasi anlamda da birlikte olmak istediğini belirten Bahiti, "Elbette ki Türkiye'nin Avrupa'ya ihtiyacı varsa Avrupa'nın da Türkiye'ye ihtiyacı vardır." görüşünü paylaştı.

YORUMLAR 84
 • Tamer 1 ay önce Şikayet Et
  Tarafsız göz ile bakabilmiş ve neticesinde bu makale çıkmış. Yani hakiki bir yazarmış çakma değil
  Cevapla
 • Nuri 1 ay önce Şikayet Et
  bırakın hava civayı da şu türk lirasına bi değer katın dünya liderinize söyleyin 1 sterli 11 lra olmuş siz burda
  Cevapla
 • Vatan sever 1 ay önce Şikayet Et
  Şimdiki zamanda dünya küresel bir görüşe sahip iken bizim içerideki zavallı hainler bireysel düşünerek birkez daha nekadar küçük beyinlere sahip olduklarını gösteriyor Türkiye nin dünya üzerindeki etkisinden ve küresel küc olmasından rahatsız olan bu dış güçlerin tohumları dünya gözünde Erdoğanın nekadar önemli ve güçlü olduğunu saçmasapan düşünceleriyle insanların dikkatini farklı yönlere çekmeye çalışıyorlar ama faydasız Türkiye artık direniş gösteren ve bu direnişin sonunda dünyaya yön veren bir güç olma yolunda sizin gibi zavallılara takılmadan dimdik hedeflerine ulaşacaktır.
  Cevapla
 • Ayhn49 1 ay önce Şikayet Et
  devlet + milletse bu bu vatandaşın cebine nasıl yansıyacak, yine birilerine hava olmayacak bu kış gününde faturalarımızda farkedeceğiz
  Cevapla
 • Nazım KARAMEHMET 1 ay önce Şikayet Et
  Hemen cebinizi düşünüyorsunuz, milletin canı önemli, biraz hazırdan kullanalım.
  Cevapla
 • Ömr 1 ay önce Şikayet Et
  Afferin kız sana
  Cevapla
 • Cemal Serbest 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun kardeşimize süper makale bu yazıyı içimizdeki chp zihniyeti okusun.taktığınız at gözlüklerini çıkarın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Miçotakis'ten Ege'de Türkiye'ye 12 mil tehdidi! TBMM: Bu savaş sebebidir
ABD polisi şüpheli şahsı kurşun yağmuruna tuttu