Trump'ın damadı Kushner'den 'tansiyon düşürme' ziyareti

ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı Jared Kushner'in, Riyad ile Doha yönetimleri arasındaki gerginliği düşürebilmek amacıyla bu hafta Suudi Arabistan ile Katar'a gideceği bildirildi.

Trump'ın damadı Kushner'den 'tansiyon düşürme' ziyareti
Trump'ın damadı Kushner'den 'tansiyon düşürme' ziyareti
GİRİŞ 30.11.2020 03:31 GÜNCELLEME 30.11.2020 03:36
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Amerikan medyasında yer alan ve adı açıklanmayan bir Beyaz Saray yetkilisine dayandırılan haberlere göre Kushner, beraberinde küçük bir ekiple önce Suudi Arabistan'ın Neom kentine gidecek.

Burada Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya gelecek olan Jared Kushner'in ajandasında Katar'la olan gerginliği azaltmak ve İsrail'le normalleşme süreci olacak.

Neom ziyaretinden sonra Katar'a geçecek olan Kushner, burada Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin konuğu olacak. İkili arasındaki görüşmede, Körfez ülkeleri ile Katar arasındaki gerginliğin yanı sıra ABD-Katar ilişkileri ve bölgedeki diğer gelişmeler ele alınacak.

Jared Kushner'e ABD'nin Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Avi Berkowitz ile İran Özel Temsilcisi Brian Hook eşlik edecek.

Kushner'in ziyaretinin İran'ın nükleer programının önemli isimlerinden Muhsin Fahrizade'nin suikast sonucu öldürülmesinin hemen ardından gerçekleşmesi dikkati çekerken, Donald Trump yönetiminin görevdeki son haftalarında Suudi-Katar gerginliği ve İsrail'le normalleşme konusunda adımlar atmak istediği yönündeki haberler Amerikan medyasında öne çıkıyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
DAMAT
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • MiSaFiR 1 ay önce Şikayet Et
  ABD, Kushner'in ARACILIĞI ile İsrail tarafından İDARE EDİLMEKTEDİR ...
  Cevapla
 • Mühendis 1 ay önce Şikayet Et
  İki müslüman ülkeyi barıştırmak bir Yahudiye kaldıysa vay halimize ki vay halimize
  Cevapla
 • emin 1 ay önce Şikayet Et
  Katarla Türkiyenin arasını bozmaya çalışacaklar Türkiye iyice yalnızlaşsın istiyorlar. Başaramayacaklar Allahın izni ile. Allah yeter bize.
  Cevapla
 • nimet 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH C.C sizlerdeki bu zihniyetin kökünü kurutsun inşallah. Amin.
  Cevapla
 • 43 HALİL 07 1 ay önce Şikayet Et
  hangi sifatla
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Altay tankının seri üretimi için yeni hamle! Almanya örtülü ambargo uyguluyordu