Fransız hastanelerinde Kovid alarmı: Naklediliyorlar!

Avrupa'da koronavirüs salgınının en çok vurduğu yerlerden olan Fransa'da sağlık sistemi çökme noktasına ulaştı. Hastaneler doluluk alarmı verirken, Paris'te yoğunluğu düşürmek için, bazı hastanelerde tedavi gören hastalar, yoğunluğunun daha az olduğu bölgelere nakledilecek.

Fransız hastanelerinde Kovid alarmı: Naklediliyorlar!
Fransız hastanelerinde Kovid alarmı: Naklediliyorlar!
GİRİŞ 14.03.2021 16:01 GÜNCELLEME 14.03.2021 16:01
  • Fransa'da koronavirüs salgını hastanelere alarm verdirecek duruma geldi.
  • Paris merkezli, ülkenin bir çok yerinde salgın nedeniyle hastanelerdeki doluluk oranlarında büyük artış yaşandı.
  • Sorunun çözümü için yeni bir planlamayı hayata geçirmeye çalışan Paris yönetimi, hastanelerin yoğun olduğu bölgelerdeki hastaları, farklı yerlere nakletmeyi planlıyor.

Paris bölgesinde yoğun bakım tedavisi gören 100 civarında koronavirüs hastası, hastane yoğunluğunun daha az olduğu bölgelere nakledilecek.

Fransa Hükümet Sözcüsü Gabriel Attal, Ile-de-France bölgesindeki söz konusu hastaların bu haftanın sonuna kadar nakledileceğini bildirdi.

TRENLERLE NAKLEDİLECEKLER

Attal, nakil operasyonunun 2 özel ekipmanlı trenle gerçekleştirileceğini söyledi.

Fransız sözcü, Paris'te yeni karantina uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin soruya, "Daha zor ve kısıtlayıcı tedbirler almamak adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz." yanıtını verdi ancak gerekli tüm kararların alınacağını vurguladı.

KORONAVİRÜS NEDENİYLE ÖLENLERİN SAYISI 100 BİNE DAYANDI

Fransa'da halihazırda, yoğun bakımdaki 4 bin 100 civarındaki hastanın yaklaşık bin yüzü Paris ve civarındaki hastanelerde tedavi görüyor.

Ülke genelinde saat 18.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı uygulaması sürüyor ancak son haftalardaki vaka artışının önüne geçilemiyor.

Fransa'da son 24 saatte 29 bin 759 vaka görüldü, toplam vaka sayısı 4 milyon 45 bini geçti. Virüsten ölenlerin sayısı ise 174 artarak 90 bin 315'e çıktı, neredeyse yüz bin rakamına yaklaştı.

 

KAYNAK: AFP
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Vatandaşı çileden çıkaran zam! 200 TL'nin üzerine çıktı
En kapsamlı 'uzun Covid' araştırması! Hafif atlatanda bile çıkıyor