Putin'den siber anlaşma çağrısı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uluslararası toplumun internet kullanımını düzenleyen yeni bir anlaşma yapmak bir araya gelmesi gerektiğini söyledi.

Putin'den siber anlaşma çağrısı
Putin'den siber anlaşma çağrısı
GİRİŞ 30.03.2021 10:15 GÜNCELLEME 30.03.2021 10:15

Rusya güvenlik konseyinde yapılan toplantıda konuşan Putin, "Küresel dijital alan, çoğu kez, haksız rekabet ve siber saldırılar noktasında sert çatışmaların platformu haline geliyor" dedi. 

Dijital sahanın uluslararası teröristler ve organize suç örgütleri tarafından kullanıldığına dikkat çeken Putin, küresel güvenlik ile ülkelerin egemenlik ve çıkarlarını tehdit eden çok sayıda potansiyel tehdit olduğunu söyledi.

KÜRESEL SİBER ANLAŞMA ÇAĞRISI

Rusya Devlet Başkanı, devletlerin sürdürülebilir gelişimi için, küresel bilgi sahasında şiddeti önlemeyi hedef edinen ve karşılıklı yarar esasına dayanan uluslararası anlaşmalar yapılması gerekliliğine dikkat çekti. Bunun, bilimsel araştırmalar için uygun koşullar oluşturmayı ve potansiyel riskleri bertaraf ederken en ileri teknolojik çözümlerin hızlı bir şekilde uygulanmasını hedeflediğini belirtti.

Kremlin, bu ayın başlarında New York Times'ın yayımladığı, ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya'ya yönelik "bir dizi gizli eylem" planladığına yönelik haberin ardından endişelerini bildirmişti.

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon açıklaması!
Peygamber Efendimiz (SAV) her cuma bunları yapardı! İşte hikmetleri...