Rusya'dan ABD'ye 'Ukrayna' çağrısı!

Rusya ABD’yi Ukrayna’nın doğusundaki Donbass bölgesi konusunda sorumlu davranmaya davet etti.

Rusya'dan ABD'ye 'Ukrayna' çağrısı!
Rusya'dan ABD'ye 'Ukrayna' çağrısı!
GİRİŞ 11.04.2021 00:33 GÜNCELLEME 11.04.2021 00:34
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD’yi Ukrayna’nın doğusundaki Donbass bölgesi konusunda sorumlu davranmaya davet ederek, “ABD’den Kiev yönetiminin gerilimi arttırmaya yönelik politikasını zapt etmesini bekliyoruz" dedi.

''ABD'Yİ GERİLİMİ ARTIRMAMAYA ÇAĞIRIYORUZ''

Ukrayna'nın doğusundaki Donbass'ta Rusya yanlısı ayrılıkçılar ile Kiev ordusu arasında gerilim artarak devam ederken, Rusya'nın Ukrayna'ya açıkça destek veren Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) yönelik eleştirileri de sürüyor. Son olarak Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'yi Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesi konusunda sorumlu davranmaya davet ederek, "Washington yönetimini, bu ciddi konuda başkentlerimiz arasında bilgi alışverişi konusunda daha sorumlu bir yaklaşım sergilemeye ve gerilimi artırmamaya çağırıyoruz" dedi.

Rusya ve ABD Savunma Bakanlıkları temsilcilerinin hiçbir şekilde temasa geçmediğini söyleyen Ryabkov, "Ne Savunma ne de Dışişleri bakanlıkları düzeyinde hiçbir şekilde temasa geçilmedi, yaklaşık 10 gün önce bakanlıklar düzeyinde gerçekleştirilen temaslar başka konularda ve seviyede gerçekleştirilmişti. Bu yanlış bilgiler, hem kamuoyunu hem de konuya taraf ülkelerin yönetimlerini yanıltmaya yönelik bilgiler" ifadelerini kullandı.

ABD'nin Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesi hakkında Kiev yönetimine karşı gerekli adımları atmasını beklediklerini belirten Ryabkov, "ABD'den Kiev yönetiminin gerilimi arttırmaya yönelik politikasını zapt etmesini bekliyoruz" dedi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Suriye'yi libyayı Rusya bize bırakıp çıksın bizde ukranyada yardım edelim.tam pazarlın zamanı
  Cevapla
 • sonra bakarız 3 hafta önce Şikayet Et
  önce bir yazmayı öğrende
  Cevapla
 • Vatansever 3 hafta önce Şikayet Et
  ABD büyük şeytan ı atom bombası tecrübesi var. Ve bunu Rusya da uygulamaktan çekinmez. Sonra çin in işini bitirir. Olmaz demeyin. Kıyametin Küçük belirtileri var malum.
  Cevapla
 • Demedi demeyin 3 hafta önce Şikayet Et
  Burada kötü kokular geliyor. Rusya ve ABD görüntü de birbirlerine diş gösteriyorlar. İşin özünde Türkiye'nin bulduğu doğalgaz rezervleri var. DİKKAT DİKKAT!!
  Cevapla
 • Murat 3 hafta önce Şikayet Et
  Zaptet kelimesi yerinde olmuş.
  Cevapla
 • usta 3 hafta önce Şikayet Et
  beyler kendize göre senerya yazıyorsunuz. ABD isteseydi petrol fiyatlarını 30 dolarda tutar RUSYA,İRAN,SUDİLERİ bitirirdi. amaç müslümanlar, TÜRKİYE
  Cevapla
 • ersan 3 hafta önce Şikayet Et
  Amerika rusyayı bitirmeyi çok istiyor fakat gücü yetmiyor.Sen oyle san.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray'ın zirve inadı! Beşiktaş yıkıldı
Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı 'SİDA', füze atışlarına hazır!