Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediklerini açıkladılar

Slovenya Dışişleri Bakanı Anze Logar, Türkiye'nin AB üyeliğine destek açıklaması yaptı.

Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediklerini açıkladılar
Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediklerini açıkladılar
GİRİŞ 04.05.2021 13:55 GÜNCELLEME 04.05.2021 14:32
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Slovenya Dışişleri Bakanı Anze Logar ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ortak basın toplantısı düzenledi.

Anzer Logar: "Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik sürecinde özellikle de Gümrük Birliği Anlaşması konusunda Slovenya'dan yapıcı bir destek bekleyebilirsiniz."

Mevlüt Çavuşoğlu: "AB ile ilişkilerimizde şu anda iyi bir atmosfer söz konusu. Gümrük Birliği gibi önemli konularda iş birliği adımlarının önemli olduğunu düşünüyoruz.

İnsan hakları konusu AB'nin olduğu gibi bizim de önceliklerimizden birini oluşturuyor. Pek çok batılı ülkede de insan hakları ihlal ediliyor.

Hararetli tartışmalar içerisinde yalnızca 10 devlet İstanbul Sözleşmesi'ni imzalamış durumda. Hala 6 AB üyesi devlet sözleşmeyi imzalamadı, çekinceleri var."

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 12
 • Yilmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk Birligi kurulacagi vakit bunlar bizi zorla ABye sokmak isteyecekler
  Cevapla
 • Biri 1 yıl önce Şikayet Et
  Düne kadar Rusya toprağı olan yerler bile Avrupa birliği üyesi olmuş.Bizin üyelik başvurusu tarihimiz adamların ülke kuruluş tarihinden daha eski.Biz müslümanız onlar ise Haçlı..
  Cevapla
 • Avşar 1 yıl önce Şikayet Et
  Sırf ticaret için ab üyeliği isteniyor gobi yapılıyor. Herkes biliyor bizi alamayacaklarını, gerekte yok.
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  İyide biz istemiyoruz girmek. Assinda bu konuda bir referanduma gitmek gerek sonuca göre hükumet harekat tarzı belirlemeli. Eğer istemiyorsak hiç uğraşmaya gerek yok.
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  SPD partisinden ve bir zamanlar AB’nin genişlemesinden sorumlu olan Günther Verheugen, AB Türkiye’nin büyük çoğunluğu sırf müslüman olduğu için Türkiye’yi birliğe üye yapmaz dedi. Adam Türkiye’nin AB’ye üye olmasını istemeyen ülkeleri de sıraladı. Adam bugün bakıyorum Almanya, Fransa, Avusturya, Yunanistan ve GKRY Türkiye’nin tam üyeliğine karşı ama bir taraftan da hala müzakereler devam ediyor. AB Türkiye’ye karşı dürüst değil dedi. Ayrıca bizi üye yapsalar nüfus gereği AB’de Almanya’yla birlikte en çok koltuk bizde olacak. AB üyesi olursak o zaman sınırlarda kalkacak ve ne kadar göçmen varsa Avrupa’ya gidecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İYİ Partili isimlerden Kılıçdaroğlu tepkisi: Akşener böyle bir şey derse utanırım...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na çok sert eleştiri!