İsrail'e Kudüs uyarısı: Yok olursunuz!

Lübnan merkezli Hizbullah'ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'teki ihlallerini sürdürmesi durumunda "bu ülkenin yok olmasıyla sonuçlanacak bölgesel bir savaş çıkabileceği" uyarısında bulundu.

İsrail'e Kudüs uyarısı: Yok olursunuz!
İsrail'e Kudüs uyarısı: Yok olursunuz!
GİRİŞ 26.05.2021 07:33 GÜNCELLEME 26.05.2021 07:33
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Lübnan'ın güneyindeki İsrail işgalinin bitişinin 21. yılı münasebetiyle konuşma yapan Nasrallah, "İsraillilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya ve kutsallara yapılan saldırının gerçekleştirdikleri diğer saldırılardan farklı olduğunu anlamaları gerekir. Bu yaptıklarına karşılık, Gazze'deki direniş sınırlarında kalmayacak" söyledi.

KUTSALLAR TEHLİKEDE OLDUĞU ZAMAN SINIRLARIN ANLAMI KALMAZ

"Kutsallar tehlikede olduğu zaman yapay sınırların bir anlamı kalmaz." diyen Nasrallah, "Kudüs'e karşı bölgesel savaş" denklemine ulaşmaları gerektiğini, "İsraillilerin, bu denklem sayesinde atacakları herhangi bir adımın sonlarını getireceğini anlayacaklarını" ifade etti.

Gazze'deki Filistin direniş gruplarının İsrail'e karşı büyük bir askeri başarı elde ettiğini kaydeden Nasrallah, bu başarının Filistin davasına yeniden itibar kazandırdığını, ABD'nin sözde barış planı Yüzyılın Anlaşması'nı da geçersiz kıldığını belirtti.

HATA YAPMAYIN

Nasrallah konuşmasında ayrıca, "Lübnan'daki direniş (Hizbullah) hazırlık bakımından çok iyi durumda. Lübnan'ı değerlendirirken hata yapmayın." dedi.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'ta başlattığı saldırılar Hamas ile varılan ateşkes doğrultusunda 21 Mayıs'ta yerel saatle 02.00'de sona ermişti.

Son verilere göre, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda can kaybı 66'sı çocuk, 39'u kadın olmak üzere 254 oldu.

YORUMLAR 21
 • Davut 58 1 yıl önce Şikayet Et
  Israile kimse bisey yapamaz cunku adamlar cok tutkun ve caliskanlar
  Cevapla
 • 678 1 yıl önce Şikayet Et
  iran dışında hizbullah filistin orduları dışında kudüs için islamın ilk kıblesi için israili tehdit edebilen cesaretli yürekler varmı
  Cevapla
 • Ankarali 1 yıl önce Şikayet Et
  lan bi yuru git hep ayni hikaye sene oldu 2021 - 2071 olur yine ayni. siz ancak musluman alemin ardindan is cevirirsiniz onlarla
  Cevapla
 • heval 1 yıl önce Şikayet Et
  düşmana karşı ümmet birleşir ayrım değil birleşim gerekir.
  Cevapla
 • atakan 1 yıl önce Şikayet Et
  İsrail canı istediği gibi iranın krıtik adamlarını ve üslerini cephaneliklerini vuruyor bunlarda halkın gazını almak için rüzgar yapsın anca
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Altılı masanın yeni sistemine tepki yağıyor! 'Bu apaçık bir darbedir'
Akşener, Kılıdaroğlu’nun ikinci tur hayalini de boşa çıkartırsa şaşmayın