Rusya'dan Türkiye açıklaması: Ukrayna konusunu yakında görüşeceğiz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, yakında Türkiye tarafıyla, Ankara'nın Ukrayna ile yaptığı askeri işbirliğini gündeme getirecekleri bir görüşme gerçekleştireceklerini söyledi.

Rusya'dan Türkiye açıklaması: Ukrayna konusunu yakında görüşeceğiz
Rusya'dan Türkiye açıklaması: Ukrayna konusunu yakında görüşeceğiz
GİRİŞ 21.06.2021 15:13 GÜNCELLEME 22.06.2021 08:03
Bu Habere 149 Yorum Yapılmış

Daha önce yaptığı açıklamalarla Türkiye'nin Ukrayna'ya SİHA ve asker teçhizat satmasından rahatsız olduğunu ifade eden Moskova yönetimi, yaptığı yeni açıklamayla bu durumu ilk toplantıda masaya getireceğinin sinyalini verdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, yakında Türkiye tarafıyla, Ankara'nın Ukrayna ile yaptığı askeri işbirliğini gündeme getirecekleri bir görüşme gerçekleştireceklerini söyledi:

"Yakında Türkiye tarafı ile Ankara'nın Kiev ile yaptığı askeri işbirliğini ve Ukrayna'nın NATO'ya dahil olmak sürecini görüşeceğiz. Ukrayna ile Türkiye'nin donanma güçleri arasında işbirliği planlarına ilişkin yapılan Ukrayna Dışişleri açıklamasından bahsettiniz. Ukrayna'nın NATO içerisine çekilmesi girişimleri hususunda ne düşündüğümüzü gayet açık ve net bir biçimde belirttik. Hiç şüphem yok ki ciddi ve sağduyulu ülkeler neden bahsettiğimizi çok iyi anlıyor. Türk meslektaşlarımız ile sürekli diyalog içindeyiz, yakında yeni bir temasımızın olması planlanıyor. Bu konu üstünde de tabii ki konuşacağımızı düşünüyorum."

KAYNAK: SPUTNİK
YAZDIR
YORUMLAR 149
 • Logan usa 1 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim Azerbaycan bizim için ne işe Ukrayna'da Rusya için o Ukrayna'nın kökeni Rus ırkı zaten neyin hesabı bu Avrupa'nın kiskirmasiyla Ukrayna Rusya'ya cephe almıştır Ukrayna'nın ırkı Rus dur bunuda Ukrayna'ya giden herkes bilir ha Rus ha Ukrayna aynı ırk bence Rusya haklı Ukraynalılar hayin Avrupa'dan medet umacagina asillarina dönsünler.
  Cevapla
 • Can 3 hafta önce Şikayet Et
  ayrıca Ukrayna bağımsız ayrı bir ülkedir bunu unutmayınız
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Aynı ırk degiller ve birbirlerini hic bir zaman sevmediler. Hiçbir zaman da bir olamadilar. Nasıl bir tarih bilgisidir bu sayın arkadaşım.
  Cevapla
 • çatlı 1 ay önce Şikayet Et
  geç bile kaldınız Esada silah verirken iyimiydi düzen böyle düşmanımın düşmanı dostumdur
  Cevapla
 • Ali veli 1 ay önce Şikayet Et
  Rusya ile 12 savaş yapmışız ve hepsini kaybetmişiz. Haberiniz var mı.
  Cevapla
 • Cihangir 1 ay önce Şikayet Et
  16 savaşımız var Osman döneminde Osmanlı ve Rus çarlığına arasında geçen. 5 ini kazanmışız 11 kaybetmişiz. 11 kaybın 4 ü iklim şartlarında dolayı geri çekilme (stratejik hareket) geri çekilmeler ile 11 onları saymaz isek 7. Ne fark eder ki savaşın iyisi olmaz. Çocuklar ölmesin.......
  Cevapla
 • Vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  Sen baltacıyı duydunmu tarih oku
  Cevapla
 • Mehmet çetin 1 ay önce Şikayet Et
  Rusya ile ilk savaşı yaptigimizda Rusya uzaydan gelmedi hep vardı o bölgede tarih bilgisi yoksun yorum yapmayın altınordu devleti yıkıldıktan sonra Rusya yükselişi başladı Türklerin boyunduruğu altında yaşadılar yüzyıllarca
  Cevapla
 • Memo 1 ay önce Şikayet Et
  Bu bir pazarlık, Ukrayna'ya karşı Suriye. Rusya ile savaşmayız merak etme.
  Cevapla
 • Antepli Aydın 1 ay önce Şikayet Et
  Sen PKK ya destek çıkarken iyiydi lavrov
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  raket delisi tüm ülkeler aynı anda bagımsızlasmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika... Bakan Selçuk açıkladı: Kararlıyız!
Öldüresiye darp edilip hakkında dava açılmıştı! Gerçeği kameralar ortaya çıkardı