ABD uluslararası uçuşlar için aşı zorunluluğu getirmeyi görüşüyor

ABD basını, Başkan Joe Biden yönetiminin, hava yolları ile seyahat eden uluslararası yolculara uçağa binmeden önce COVID-19 aşısı zorunluluğu getirmeyi görüştüğünü yazdı.

ABD uluslararası uçuşlar için aşı zorunluluğu getirmeyi görüşüyor
ABD uluslararası uçuşlar için aşı zorunluluğu getirmeyi görüşüyor
GİRİŞ 15.09.2021 21:40 GÜNCELLEME 15.09.2021 21:40

Amerikan basınının konuyu yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Biden yönetimindeki bazı görevliler halihazırda birçok ülkenin uluslararası uçuşlar için aşı zorunluluğu getirdiğine işaret ederek ABD'nin de aynısını yapması gerektiğini görüşüyor.

Ancak bazı Beyaz Saray yetkilileri ise kişilerin bir kez aşı olmasının uçuşlar için yeterli olması gerektiğini herkesin her uçağa binişinde aşı olmasının mantıklı olmadığını savundu.

AŞI ZORUNLULUĞU GÜNDEMDE

Söz konusu aşı planlarının hala tartışılmaya devam ettiğini belirten kaynaklar, iç hatlar uçuşları için de aşı zorunluluğunun gündemde olduğunu dile getirdi.

Ayrıca Biden'ın Sağlık Başdanışmanı Anthony Fauci de dün katıldığı bir televizyon yayınında aşı zorunluluğu konularının masada olduğunu dile getirdi.

TEPKİLERE YOL AÇMIŞTI

Biden'ın, 9 Eylül'de çalışanlar için aşı zorunluluğunu yaklaşık 100 milyon kişiyi kapsayacak şekilde genişletmesi Cumhuriyetçi kesimde sert tepkiye neden olmuştu.

Söz konusu zorunluluğu anayasaya aykırı bulan birçok Temsilciler Meclisi üyesi ve Senatör Biden'ı "otokrat" ve "diktatör" olarak nitelendirmişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
joe biden koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yavuz sondaj gemisi göreve hazır: İşte ilk rotası!
Macron'a yumurtalı saldırı