Almanya'nın büyük bilim ödülü BioNTech bilim insanlarına verildi

Almanya’da tıp dünyasının önemli ödüllerinden kabul edilen "Paul Ehrlich ve Ludwig Darmstaedter 2022 ödülü" COVID-19 aşısını geliştiren Dr. Özlem Türeci, Prof. Dr.Uğur Şahin ve Prof. Dr. Katalin Kariko'ya verildi.

Almanya'nın büyük bilim ödülü BioNTech bilim insanlarına verildi
Almanya'nın büyük bilim ödülü BioNTech bilim insanlarına verildi
GİRİŞ 21.09.2021 13:17 GÜNCELLEME 21.09.2021 13:17

Almanya'da Paul Ehrlich Vakfı tarafından yapılan açıklamada, "Şahin, Türeci ve Kariko, mesajcı RNA'nın (mRNA) hastalığı önleme ve tedavi etmede bir ilke olarak geliştirilmesindeki vizyonları ve azimleri nedeniyle 2022 Paul Ehrlich ve Ludwig Darmstaedter ödülüne layık görüldü." denildi.

BİONTECH BİLİM İNSANLARINA BÜYÜK ÖDÜL

Açıklamada, "Üç ödül sahibi, önleyici ve tedavi edici amaçlar için haberci RNA'nın (mRNA) geliştirilmesindeki başarılarından dolayı onurlandırılıyor. Tıbbın bazı alanlarında köklü bir değişiklik başlatması muhtemel bir teknoloji platformu oluşturdular." vurgusu yapıldı.

COVID-19 aşısını geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortakları Şahin ve Türeci ile şirketin ikinci başkanı olan Macar asıllı Katalin Kariko, 120 bin euro değerindeki ödülü 14 Mart 2022’de Frankfurt’ta düzenlenecek törenle alacak.

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Birgün gazetesinin yalanı yine ortaya çıktı! Bu kez fena rezil oldular
Milli Muharip Uçak'ta kritik gelişme duyuruldu: İmzalar atıldı