İngiltere Türkiye'ye otel karantinası uygulamasını kaldırdı

İngiltere'nin koronavirüs önlemleri kapsamında 17 Mayıs'tan bu yana Türkiye'den gelen yolculara zorunlu kıldığı otel karantinası uygulaması sona erdi.

İngiltere Türkiye'ye otel karantinası uygulamasını kaldırdı
İngiltere Türkiye'ye otel karantinası uygulamasını kaldırdı
GİRİŞ 22.09.2021 17:41 GÜNCELLEME 22.09.2021 17:42
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İngiltere Ulaştırma Bakanlığının 17 Eylül'de uluslararası seyahat listesinde yaptığı güncellemede, Türkiye, seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarılmıştı.

ZORUNLULUK SONA ERDİ

Bugün yürürlüğe giren uygulamayla, Türkiye'den İngiltere'ye gelecek yolcuların belirttikleri adreslerde 10 gün boyunca bireysel karantinada kalması ve karantinanın 2. ve 8. günü yaptıracakları PCR testlerini satın almaları zorunlu olacak.

Ayrıca, yolcuların son 72 saat içerisinde aldıkları negatif COVID-19 test sonucunu göstermeleri gerekecek.

TEK BİR KIRMIZI LİSTE OLACAK

Ülkede, kırmızı, sarı ve yeşil ülkelerin yer aldığı mevcut trafik ışığı sistemi bugünden itibaren kaldırılırken bunun yerine tek bir "kırmızı liste" yer alacak.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, 4 Ekim'den itibaren uluslararası seyahatler için yeni ve basitleştirilmiş bir sistem sunacaklarını belirterek mevcut yaklaşımı tek bir "kırmızı liste" ile değiştirdiklerini duyurmuştu.

Kırmızı listede yer alan ülkelerden gelenlerin, bedelini kendileri ödeyerek 10 gün havalimanı yakınlarındaki otellerde kalmaları gerekiyor.

Seyahat listesinde 5 Ağustos'ta yapılan güncellemeye göre, daha önce 1750 sterlin ödenen zorunlu otel karantinası ücretleri ise 12 Ağustos itibarıyla 2 bin 285 sterline çıkarılmıştı.

 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
    Eee o zaman ordan vuris gelmeyecek demekki..ne yediniz dünyayı be Allah var gam yok hesap var parmagi olan herkes hesabını verecek
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yüksek faiz açıklaması
Mehmet Acet yazdı: Akşener için mecburiyet oluşabilir