'Karabağ'da Bayraktar TB2, enformasyon savaşında Türk medyası zaferimize destek oldu'

Agil Alesger, "Azerbaycan, 30 yıl sonra ilk defa hem cephede hem de bilgi savaşında zafer kazandı" dedi.

'Karabağ'da Bayraktar TB2, enformasyon savaşında Türk medyası zaferimize destek oldu'
'Karabağ'da Bayraktar TB2, enformasyon savaşında Türk medyası zaferimize destek oldu'
GİRİŞ 26.09.2021 15:31 GÜNCELLEME 26.09.2021 15:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

27 Eylül, Azerbaycan tarihine zafere götüren yolun başlangıç tarihi olarak geçti. Azerbaycan, 44 Günlük Vatan Savaşı`nın başladığı bu tarihten itibaren iki cephede mücadele etti: gerçek savaş meydanında ve dezenformasyon savaşında.

Azerbaycan, 44 gün içerisinde bu iki cephede savaş verdi ve her iki savaşı galibiyetle bitirmeyi başardı.

İkinci Karabağ Muharebesi devam ederken Azerbaycan`ın verdiği enfarmasyon savaşı hakkında açıklamalarda bulunan Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı Agil Alesger, Azerbaycan`ın her iki cephede de başarılı olmasının nedeni olarak Türkiye faktörünü ileri sürdü.

Alesger, “Azerbaycan halkı, Baş Komutan İlham Aliyev`in savaş emrini sevinçle karşılayarak 30 yıl bekledikleri günün nihayet gelmesinden büyük mutluluk duydular. Halkın, Ordunun birliği ve Baş Komutan`ın askeri-siyasi taktikleri sonucu Karabağ işgalden kurtarıldı ve yılların hasreti sona erdi.

Vatan Savaşı devam ederken bizler iki cephede savaşıyorduk. Bir gerçek savaş meydanında, ikincisi ise bilgi savaşında tüm gücümüzle mücadele ediyorduk” dedi.

“Bize cephede Türkiye`nin Bayraktar`ı, bilgi savaşında ise Türk medyası büyük destek verdi” diyen Agil Alesger, “Türk medyası dünya medyasının bir parçasıdır. Türk medyası dünyada güvenilir bilgi kaynağı olarak bilindiğinden karşı tarafın dezenformasyon yayma çabaları sonuçsuz kaldı. Ermenilere Rus ve Fransız medyası destek verdi, Ermeni lobisi bütün gücünü sarf ederek Azerbaycan`a karşı güçlü psikolojik savaş yürüttü. Fakat Azerbaycan, 30 yıl sonra ilk defa hem cephede hem de bilgi savaşında zafer kazandı” ifadelerini sözlerine ekledi.

Agil Alesger, Aliyev`in medya savaşını da kendisinin yürüttüğünü belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Aliyev, Karabağ Savaşı sırasında dünya medyasına verdiği 30`dan fazla röportajda tüm provokatif soruları ustalıkla yanıtlayarak bütün argümanları çürüttü.

Bir daha söylemekte fayda var ki, enformasyon savaşında Azerbaycan`ın kazanmasının esas nedenlerinden biri de Türkiye`nin verdiği destekti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun`un başkanlığı ile yürütülen çalışmaların sonucu olarak Bayraktar ve Akıncı`nın cephede Ermenileri mahvettiği gibi usta Türk kalemleri de Ermeni, Rus, Fransız yalanlarını ortaya çıkararak, onların tüm iddialarını darmadağın ettiler”.

Alesger, “Azerbaycan ve Türkiye arasındaki medya köprüsünün, iki ülke bağlarının daha da sağlamlaştırılmasında ve yüksek stratejik düzeye varmasında önemli rol oynayacağından eminiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Kul insan 2 ay önce Şikayet Et
    Laçin Türk koridorunu iyi koruyun. Azerbaycan köprü görevini güzel yapsın. Türkiye ile Türk Devletleri bağı bu sayede daha güçlü olacak inşaAllah. Bu sayede Selçuklu Osmanlı uzantısı birleşmiş olur. Düşünün birde Avrupa gurbetçiler gücü ile dünyada süper güç.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: 3 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!
Halk TV ekranlarında Milli deniz topu hazımsızlığı! Ayşenur Arslan yine pes dedirtti