Miçotakis'ten flaş Türkiye itirafı!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin 2016’da Avrupa Birliği (AB) ile imzaladığı göçmen meselesine ilişkin mutabakata uymasına yönelik çağrının, AB Liderler Zirvesi sonuç bildirisine kendi çabaları sonucu eklendiğini savundu.

Miçotakis'ten flaş Türkiye itirafı!
Miçotakis'ten flaş Türkiye itirafı!
GİRİŞ 22.10.2021 23:03 GÜNCELLEME 22.10.2021 23:06
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Miçotakis, zirve sonrası düzenlenen basın toplantısında "Sonuç bildirisinin, benim müdahalelerimin ardından ilk versiyonuna göre çok daha iyi olmasından duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Türkiye’nin, 2016 AB-Türkiye Anlaşması'na uymasına yönelik çağrı ilk metinde yoktu." diyen Miçotakis, Türkiye’ye yönelik bu çağrının nihai metne kendi çabasıyla eklendiğini ileri sürdü.

AB'YE GÖÇMENLER İÇİN FON ÇAĞRISI

Miçotakis, bildiride, göçmen meselesinin başka amaçlar için araç olarak kullanılmamasına yönelik atıfta bulunulduğuna dikkati çekerek bunun "hem Türkiye hem de Belarus örneği açısından geçerli olduğunu" iddia etti.

Yunanistan’ın düzensiz göçmen geçişlerini engellemek için Meriç Nehri sınırında inşa ettiği duvarın masraflarını ulusal kaynaklardan karşıladıklarını dile getiren Miçotakis, "bu tür faaliyetlerin Avrupa fonlarından karşılanmaması için hiçbir neden olmadığını" söyledi.

Miçotakis, Avrupa’daki enerji kriziyle birlikte Doğu Akdeniz’in enerji açısından öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirterek Mısır’dan doğal gaz veya elektrik temininin Avrupa’ya faydalı olabileceğini savundu.

Yunanistan’ın deprem bölgesinde yer alması nedeniyle nükleer enerji üretimine uygun olmadığını ifade eden Kiryakos Miçotakis, bu enerji üretimi için elverişli koşullara sahip ülkelerin isterlerse nükleer enerji üretmelerine karşı olmadığını sözlerine ekledi.

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Nurettin 1 ay önce Şikayet Et
  İran sınırında yapılan duvar parasını da biz isteseydik
  Cevapla
 • Volkan 1 ay önce Şikayet Et
  Son aylarda Mısır, Ürdün, BAE, İsrail, İtalya, Ermenistan Türkiye'ye karşı tutumlarını lehimize olarak değiştirmişti. Yunanistan'da yavaş yavaş çark etmeye başladı. Türkiye'nin nükleer enerji kullanması bizim için sorun değil demek istemiş. Geçenlerde de AB.nin Türkiye'ye çifte standart uygulamaması gerektiğini!! söylemişti!!
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  miçodan ab'ye: "beyler son verdiğiniz paraları abd'ye yedirdim pamuk eller cebe"
  Cevapla
 • Yıldırım 1 ay önce Şikayet Et
  Doğu Akdeniz'de ki haklarımızı yedirmeyiz asla kimseye ve bizim ülke olarak da hiçbir kimsenin payında gözümüz yoktur hakkımız neyse söke söke alacağız...
  Cevapla
 • Turkum 1 ay önce Şikayet Et
  Osmanliyi yikan icimizdeki malasef uc kurusa satilmis hainler
  Cevapla
 • Elmalı 1 ay önce Şikayet Et
  Ne selçuk nede osmanlı yıkılmadı sadece hanedanlar değişti,onları yıkmaya kimsenin gücü yetmemiştir onların mirası bizimdir, ve devamı olan T.Cumhuriyeti olan devletimizde bizimdir onuda yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir........
  Cevapla
 • Sabri Akyüz 1 ay önce Şikayet Et
  Dünyada bizim kadar hain yetiştiren bir ülke yoktur İsmet İnönü
  Cevapla
 • NURETİİN 1 ay önce Şikayet Et
  Doğrudur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Abdulkadir Selvi Millet İttifakı'ndaki aday bilmecesini anlattı
Meteorolojiden İstanbul ve çok sayıda il için uyarı! Kuvvetli fırtına geri dönüyor