Avrupa'yı Malik, ABD'yi Kenan fırtınaları vurdu

Avrupa'nın kuzeyinde etkili olan 'Malik' adı verilen şiddetli fırtınada 3 kişi yaşamını yitirdi. ABD'nin doğu yakasında etkili olan Kenan fırtınası nedeniyle ise binlerce uçuş iptal edildi.

Avrupa'yı Malik, ABD'yi Kenan fırtınaları vurdu
Avrupa'yı Malik, ABD'yi Kenan fırtınaları vurdu
GİRİŞ 31.01.2022 10:07 GÜNCELLEME 31.01.2022 10:08

Avrupa'nın bazı bölgelerinde hızı saatte 160 kilometreye çıkan "Malik" adı verilen fırtına nedeniyle İskoçya, Danimarka, Finlandiya, Norveç ve İsveç'te hayat olumsuz etkilendi.

İskoçya'da fırtına nedeniyle devrilen ağaçların altında kalan 2 kişi hayatını kaybederken, ulaşımda aksamalar yaşandı ve binlerce haneye elektrik verilemedi.

Danimarka'da da etkili olan şiddetli fırtınada düşerek yaralanan 78 yaşındaki bir kadın yaşamını yitirdi.

Norveç'te evlerde, arabalarda ve teknelerde ciddi hasar meydana geldi, Finlandiya genelinde yoğun kar yağışı yol kazalarına neden oldu ve ülkenin bazı bölgelerinde otobüs ve tren trafiğinde aksamalar yaşandı.

Almanya'nın kuzeyinde Brandenburg eyalet polisi, Berlin'in 50 kilometre güneybatısında bulunan Beelitz'de şiddetli fırtınada seçim afişinin düşmesi sonucu bir kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

ABD'DE 6 BİN 800 UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

ABD'nin kuzeydoğu kıyıları da "Kenan Kar Fırtınası"nın etkisi altında kaldı. Başta New York olmak üzere kıyı eyaletleri yoğun kar yağışı gözlendi.

FlightAware'e göre ülke genelinde cumartesi günü 4 bin 831 uçuş pazar günü de yaklaşık 2 bin uçuş kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Cumartesi gecesi fırtına etkisini kaybetmeye başlasa da rüzgarın hızı saatte 60 kilometrenin üzerine çıktı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Rusya'dan petrol kararı: Tavan fiyat uygulayan ülkelere akışı durduracak!
Sözleşmeli personele kadro düzenlemesinde kapsam genişledi