Asya ve Afrikalı öğrenciler YTB'nin iftar sofrasında buluştu

YTB Asya ve Afrika ülkelerinden gelip Ankara’da eğitim gören öğrenciler için iftar programı düzenledi. Program kapsamında öğrenciler hazırladıkları stantlarda ülkelerinin kültürlerini tanıtma imkânı buldu.

Asya ve Afrikalı öğrenciler YTB'nin iftar sofrasında buluştu
Asya ve Afrikalı öğrenciler YTB'nin iftar sofrasında buluştu
GİRİŞ 27.04.2022 16:38 GÜNCELLEME 27.04.2022 17:18
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Uluslararası Öğrenci İftarları başlığı ile Ankara’daki uluslararası öğrencilere yönelik düzenlediği iftar programlarını tamamladı.

YTB Başkanı Abdullah Eren Başkanlık binasında Asya ve Afrika kıtasından gelen uluslararası öğrencilerle iftar programında dün akşam bir araya geldi. Programa 400’den fazla öğrenci katıldı. Program kapsamında; Pakistan, Cezayir, Fas, Afganistan ve Etiyopya’dan öğrenciler ülkelerine ait kültürleri tanıtan stantlar açtı.

TÜRKİYE'NİN GÖNÜLLÜ ELÇİLERİ OLACAKSINIZ

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftarın ardından konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerin kendilerini yalnız hissetmemeleri için gayret ettiklerini aktardı. Uluslararası öğrencilerin Türkiye ve kendi ülkeleri arasında köprü vazifesi görerek ilişkileri geliştireceğini söyleyen Eren, “Sizler bize ailelerinizin, ülkelerinizin emanetisiniz. Sizler kendi ülkelerinizin geleceği için canla başla çalışacaksınız. Mezun olup Türkiye’den ayrıldığınızda da Türkiye’nin birer gönüllü elçisi olacaksınız.” şeklinde konuştu. 

İftar programlarını farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kültürlerini birbirlerine tanıtmaları için de yaptıklarını dile getiren Eren, öğrencilerin başarılı şeklide eğitim hayatlarını sürdürmeleri temennisinde bulundu. Eren, konuşmasını tüm öğrencilerin ve ailelerinin ramazanını tebrik ederek tamamladı.

Programa, Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan de katıldı. Konuşmanın ardından santur dinletisi sunuldu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
    Diğer millete mensup olanları bilmiyorum lakin Afrikalılar gönüllü elçiler olamazlar olmak istemiyorlar. Onlar gönüllü çıkar elçisi.
    Cevapla
  • 543 7 ay önce Şikayet Et
    rabbim dünya mazlumlarına yardım etsin islamı yaymayanlara yuhlar olsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fiyatı 55 bin TL düşmüştü bugün 20 bin TL zamlandı: Otomobil fiyatlarına Aralık zammı!
Tramvay kazasında kulübe üzerine yıkıldı: Bunu bile kanamadı