30 yıl sonra bir ilk! ABD Başkanı Biden imzaladı

ABD Başkanı Joe Biden, Demokrat Parti ve Cumhuriyetçi Parti'nin üzerinde anlaştığı ve ABD Temsilciler Meclisi'nin kabul ettiği silah kontrolü yasasını imzaladı.

30 yıl sonra bir ilk! ABD Başkanı Biden imzaladı
30 yıl sonra bir ilk! ABD Başkanı Biden imzaladı
GİRİŞ 25.06.2022 21:14 GÜNCELLEME 25.06.2022 21:14
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

ABD'deki silah şiddetine karşı silah alımını kısıtlayan ve yasa dışı silahların denetlenmesine imkan tanıyan yasa, Biden'ın onayına sunulduktan sonra yürürlüğe girmiş oldu.

Beyaz Saray'da onayına sunulan yasayı imzalayan Biden, silah kontrolü yasasının kabul edilmesiyle "hayatların kurtulacağını" söyledi.TEMSİLCİLER MECLİSİ'NDE ONAYLANMIŞTI

Senato'daki Cumhuriyetçiler ve Demokratların üzerinde anlaştığı ve dün Senato Genel Kurulunda onaylanan silah düzenlemesi yasası, Temsilciler Meclisi'nde de 193 "hayır" oyuna karşı 234 "evet" oyu ile kabul edilmişti.

30 YIL SONRA İLK DÜZENLEME

ABD Kongresi, bu yasayla son 30 yıldır ilk kez silah kontrolü konusunda düzenleme yapmış oldu.

Geçen ay Buffalo'daki ırkçı saldırı ve Texas'ta bir okula düzenlenen silahlı saldırılarla ülke genelindeki protestoların ardından silah kontrolü düzenlemesi yeniden gündeme gelmişti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 7
 • DEMİR 1 ay önce Şikayet Et
  Zenci ve Irk Ayrımı Yapılan Ülkede Yakın Zamana kadar Eski Görünüm Eyaletleri olup Tek Fark Ülke Konumuna Gelmelerini Dünya Ülkeleri İstiyor . Keşke Olsada Dünya Nefes Alsa ........
  Cevapla
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  amerikan vatandaşlarının can güvenliği tehlikede endişeliyiz mi tabiki hayır.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  o iş bitti Bidenopoulos. ülken karışacak, eyaletler ayaklanacak, iç çatışma ve kaosla 2024-2025'te ABD 3-4'e bölünecek. Petrodolar hakimiyetini ve rezerv para üstünlüğünü kaybedeceksiniz. Yeni süper güç Türkiye ve Çin olacak. Ettiğiniz zulümlerin cezasını dünyada da göreceksiniz
  Cevapla
 • tepki 1 ay önce Şikayet Et
  iyi de pkk terør de silahlar sanki kayitli mi ilk onlara el atsin kuru imza ne olacak sanki
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Darısı bizim ülkeye olsun inşallah. Çünkü neredeyse herkeste silah var ve çekinmeden en ufak bir olayda bile kullanabiliyorlar. Kesinlikle sıkı bir kontrol şart ve silaha sahip olmak bu kadar kolay olmamalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yine Halk TV'nin hedefinde... "Tuğgeneral yeğen" yalanı
BM Genel Sekreteri Guterres'den Rusya'ya uyarı: Bu hamle intihar olur