BM'den Yunanistan'a tepki: Kabul edilemez

Muğla açıklarında Yunanistan unsurlarınca 79 düzensiz göçmenin geri itilmesi ve 2'si bebek, 3'ü çocuk ve biri kadın olmak üzere 6 göçmenin cansız bedenine ulaşılmasının ardından Birleşmiş Mileltler'den açıklama geldi.

BM'den Yunanistan'a tepki: Kabul edilemez
BM'den Yunanistan'a tepki: Kabul edilemez
GİRİŞ 15.09.2022 13:34 GÜNCELLEME 15.09.2022 13:34
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Yunanistan güvenlik güçlerinin dün kara sularından geri ittiği düzensiz göçmenlerden 6'sının hayatını kaybetmesine tepki gösterdi.

BMMYK Sözcüsü Shabia Mantoo, Yunanistan güvenlik güçlerinin dün kara sularından geri ittiği düzensiz göçmenlerden 6'sının hayatını kaybetmesine ilişkin sorusuna yazılı yanıt verdi.

Mantoo, "Bu can kayıpları kabul edilemez. Akdeniz'de yetkili makamların inisiyatifiyle zamanlı ve etkili arama kurtarma çalışmalarının acilen yeniden başlatılması gerektiğini tekrarlıyoruz." ifadesini kullandı.

2022'nin başından bu yana Akdeniz ve Kuzeybatı Afrika rotaları üzerinden Avrupa'ya ulaşmaya çalışan 1300'den fazla göçmenin hayatını kaybettiği bilgisini paylaşan Mantoo, "Denizde arama ve kurtarma çalışmaları, can kayıplarını önlemek için kritik öneme sahip olmakla birlikte uluslararası bir sorumluluktur." değerlendirmesinde bulundu.

Muğla açıklarında dün Yunanistan unsurlarınca geri itilen 73 düzensiz göçmen kurtarılırken 2'si bebek, 3'ü çocuk ve biri kadın olmak üzere 6 göçmenin ise cansız bedenine ulaşılmıştı.

Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 9
 • FSM 23 2 ay önce Şikayet Et
  Yunan sizin için Cehennem ayak sesleri bir gece ansızın geliyor. Ateşi Büyük Türk Ordusu yyakacak.Kafir Yunan Denizde boğdunuz bebek sesleri var. Rabbim Allah her şeyden haberdar. Bunların hesabı ağır olacaktır.
  Cevapla
 • neyse o 2 ay önce Şikayet Et
  gevur gevuru kınıyor inanan var mı
  Cevapla
 • İslam Sacanğı 2 ay önce Şikayet Et
  Yunan denen hamamböcekleri Hollywood tarafından sürekli medeniyetin simgesi olarak lanse ediliyor, bu barbar Yunanlıların gerçek yüzlerini TRT World haber yapmalı, gerçi sürekli youtube gibi platformlarda haberler yapıyor ama bizim insanımız desteklemiyor TRT World kanalını..
  Cevapla
 • samsunlu 2 ay önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Gün gelecek bu dünyada siz kafirler mültecilerden beter bir hale geleceksiniz inşallah rabbim o günleri bize görmeyi nasip eyler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'den Rusya açıklaması: Milyonları karanlığa sürükledi!
Sözleşmeli personele kadro düzenlemesinde kapsam genişledi