İsveç Başbakanı'ndan NATO üyeliği açıklaması: Türkiye'nin elinde

İsveç'te terör örgütü PKK yandaşları, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde terörü bitirmek için başlatılan Pençe Kılıç Hava Harekatı operasyonunu protesto etti. Aynı günün gecesi İsveç Başbakanı dikkati çeken bir açıklama yaptı.

GİRİŞ 27.11.2022 08:36 GÜNCELLEME 27.11.2022 12:26
Bu Habere 83 Yorum Yapılmış

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Türkiye'ye verdikleri sözleri yerine getireceklerini söyledi. Kristersson, Dagens Nyheter gazetesine yaptığı açıklamada, "Dürüst olmak gerekirse, Finlandiya ve İsveç olarak Türkiye'ye güvenlik konusunda söz verdik. Taahhütlerimizi yerine getireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Gelecek yıl bahar ayında yürürlüğe girmesi öngörülen yeni terör yasasını hatırlatan Kristersson, "(Yasa ile ilgili) Türkiye ile konuşuyoruz. Artık bu durum bizim NATO ile birlikte terörizme karşı mücadeleye dahil olma gerçeğidir" değerlendirmesinde bulundu.

"KONU TÜRKİYE'NİN ELİNDE"

Kristersson, Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğini onaylama sürecinin uzamasına da değinerek, "Konu şu anda Türkiye'nin elinde, Türkiye'nin görüşüne de saygı duyuyorum. İsveç ve Finlandiya olarak Türkiye ile yaptığımız anlaşma, Türkiye'nin güvenliğini çok ciddiye aldığımızı gösteriyor" dedi.

KAYNAK: MİLAT GAZETESİ
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 83
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  işvece fazla güvenmemek gerekir
  Cevapla
 • Musto 1 ay önce Şikayet Et
  Erdoğan kesinlikle bunlara güvenmesin işi ne kadar uzatırsa pkknın Türkiyeye verdiği zarar o kadar Dünyaya anlatılır, sürüncemede bırak reis
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Nee. Nee.. Türkiye nin güvenliğini CİDDİYE Mİ ALIYORSUNUZ... Yuhhhh.. Ufak at ta civcivlerde yesin..
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Allahınıza kurban Osmanlı torunları.bizdeaynen
  Cevapla
 • Osmanlı torunları 1 ay önce Şikayet Et
  Biz sizin ne oldugunuzu ,60 seneden beri biliyoruz. Yalaklıklarınızıda görüyoruz. Ama harekatı yapan gine biziz,siz istediğinizi söyleyin,bize her yer Kobani bize her yer Elbap bize her yer Dedeağactır. Biz, bir geçe ansızın her yere gideriz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6'lı masa toplantısı 9 saat sürdü! 'Aday' açıklaması
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı istifa etti