12 öğrencinin YKS'den erken çıkarıldığı iddiasına inceleme

ÖSYM, Küçükçekmece'deki Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde 12 öğrencinin Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndan (YKS) 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasıyla ilgili inceleme başlattı.

12 öğrencinin YKS'den erken çıkarıldığı iddiasına inceleme
12 öğrencinin YKS'den erken çıkarıldığı iddiasına inceleme
GİRİŞ 29.06.2020 17:31 GÜNCELLEME 29.06.2020 17:31
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İstanbul Küçükçekmece'deki Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde 12 öğrencinin sınavdan 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasıyla ilgili Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) inceleme başlatıldı.

TUTANAKLAR VE ŞİKAYET DİLEKÇELERİ İNCELENECEK

Edinilen bilgiye göre, ilk aşamada tutanakların ve adayların şikayet dilekçeleri incelenecek. Yapılacak araştırma ve değerlendirme sonucunda, iddianın doğruluğunun tespit edilmesi halinde adayların mağduriyetlerinin giderileceği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Küçükçekmece'deki Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde YKS'nin ilk bölümü olan TYT'ye "345716004" numaralı sınav salonunda giren 12 öğrenci, sınavdan 30 dakika erken çıkarıldıklarını öne sürmüştü. Sınav gözetmeninin bu yıla özel 135 dakika yerine sınava 30 dakika ek süre verilerek 165 dakikaya çıkarıldığını bilmediği iddia ediliyor.

YORUMLAR 3
 • CAN BAR 2 yıl önce Şikayet Et
  Yandınız hocalarım diyeceğim ki HAKETTİNİZ hadi bilmiyorsun be cahil öğretmen sınavdan önce bina sorumlusu toplantı yapar ve kuralları açıklar daha önce sana hertürlü bilgilendirme mesajı ve videosunu ÖSYM yollar sonra sana verilen SINAV TUTANAĞINDA ilkokul 1. sınıfa giden öğrenci düzeyinde açıklama yazar 35 punta be hey cahil öğretmen aklın nerde sen nasıl bir öğretmensin hatta 2 kişi olur böyle sınavlarda yuh size yazık ayıp istifa edip çobanlık yapın
  Cevapla
 • ÇOK KÖTÜ 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu oldumu şimdi, haberi okurken ÇOK hicap duydum. Çok KÖTÜ bir durum, sınav gözetmeni dediğin ALENİ VE AÇIK BİR ÖĞRETMEN.
  Cevapla
 • Cevap 2 yıl önce Şikayet Et
  Sadece ogretmenler degil devlet memurlari da sinav gozetmeni olabiliyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Esas maksat bu mu? İstismar iddiasını yine bütün Müslümanlara mâl etmeye kalktılar
Volkswagen Jetta yıllar sonra yeniden Türkiye'ye geliyor! İşte yeni hali