AÖL 1. dönem (güz) sınavları ne zaman yapılacak? MEB AÖL 2020-2021 sınav takvimi!

AÖL güz dönemi sınav tarihleri, eğitimlerini Açık Öğretim Lisesi’nde sürdüren öğrenciler tarafından araştırılıyor. MEB Bakanlığı 2020-2021 eğitim öğretim yılı çalışma takvimini duyurdu. AÖL 1. dönem sınavları Aralık ayında başlayacak. İşte MEB Açık Lise sınav takvimi!

AÖL 1. dönem (güz) sınavları ne zaman yapılacak? MEB AÖL 2020-2021 sınav takvimi!
AÖL 1. dönem (güz) sınavları ne zaman yapılacak? MEB AÖL 2020-2021 sınav takvimi!
GİRİŞ 30.10.2020 16:39 GÜNCELLEME 30.10.2020 16:39
Bu Habere 91 Yorum Yapılmış

AÖL’de 2020-2021 eğitim yılı başlıyor. Salgın hastalık sebebiyle sınavın gerçekleşeceği tam tarihi merak eden adaylar araştırma yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 eğitim dönemi AÖL sınav tarihlerini açıkladı. MEB tarafından yayımlanan takvime göre AÖL sınavları Aralık ayında gerçekleştirilecek. AÖL sınav giriş belgeleri sınav tarihinden 4 gün önce adayların erişimine açılacak. Peki AÖL 1.dönem sınavları ne zaman yapılacak? İşte yeni eğitim dönemi AÖL sınav tarihleri...

 
 

AÖL 2020-2021 SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı Açık Öğretim Lisesi iş takvimine göre AÖL 1. dönem sınavları 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde uygulanacak.

 

AÖL 1. dönem sınav giriş belgeleri sistem üzerinden 2 Aralık Çarşamba  günü öğrencilerin erişimine açılacak. AÖL sınav yerleri aol.gov.tr adresi üzerinden öğrenci şifresi ve T.C kimlik numarası ile öğrenilebilecek.

BAKAN SELÇUK HABERİ VERDİ!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ile ilgili yaptığı açıklamada "Mezuniyet için gerekli olan krediyi 170 olarak belirledik" dedi.

AÖL SINAVLARI YÜZ YÜZE Mİ OLACAK?

AÖL güz dönemi sınavlarının nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. MEB'den konuya ilişkin açıklama gelmesi durumunda haberimizden detayları görüntüleyebilirsiniz.

AÖL KAYIT ÜCRETLERİ İÇİN SON GÜN!

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt olup ücretini  yatıramayan öğrenciler için Banka Ödeme Ekranları  14.10.2020 Çarşamba günü mesai 23:59'a kadar açık olacaktır. 
Ders Seçme ve Sınav Bölgesi Seçme Ekranları ise 14.10.2020 Çarşamba günü saat 12:00'a kadar açık olacaktır. Ücret muafiyetleri olmayan öğrencilerin kayıt ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde açık öğretim lisesi kayıtları silinecektir.

AÖL SINAVLARINDA KAÇ SORU SORULUYOR?

MEB Açık Lise sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda merkezi sistemle düzenlenmektedir. Sınav çoktan seçmeli test metodu ile yapılacak.  İşte AÖL sınavı detayları;

Her soru 4 seçenekli olacak.

Her dersten 20 soru sorulacak. 

Her doğru yanıtın değeri 5 puan olacak.

Yanlış yanıtlar doğru yanıtları götürmeyecek.

Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılıyor.

YORUMLAR 91
 • Yasemin 20 saat önce Şikayet Et
  Mümkün olduğunca dışarı çıkmayın Kurallara uyalım uymayanları uyaralım
  Cevapla
 • Ufuk 20 saat önce Şikayet Et
  İnşallah online olur
  Cevapla
 • Serkan bolat 1 gün önce Şikayet Et
  Hastalık artarken canımızı hiçe satıp sınavı yüz yüze yapmazlar herhalde bütün okullara destek verdikleri gibi bizede destek verip online yapabilirler inşallah
  Cevapla
 • haluk sabri akdemir 1 gün önce Şikayet Et
  sayın bakanım online olsun hayatımız ucuz değil
  Cevapla
 • Kübra 1 gün önce Şikayet Et
  Sınav online olsun canımı tehlikeye ataman
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İzmir'deki depremden peş peşe acı haberler! Bilanço ağırlaşıyor
İnci enkaz altında böyle kurtarılmayı bekledi