Türk Telekom'un port ücretlerini artırması sonrası TürkNet'e yüzde 21 zam yapıldı

Türk Telekom'un 1 Haziran'da port ücret kiralama ücretlerine yüzde 67 zam yapması sonrası Türk Telekom altyapısını kullanan firmalar yavaş yavaş tariflerine zam yapmaya başladı. Son olarak TurkNet tarifelerine yüzde 21 oranında zam geldi.

Türk Telekom'un port ücretlerini artırması sonrası TürkNet'e yüzde 21 zam yapıldı
Türk Telekom'un port ücretlerini artırması sonrası TürkNet'e yüzde 21 zam yapıldı
GİRİŞ 20.07.2022 10:21 GÜNCELLEME 20.07.2022 10:21

Türk Telekom’un 1 Haziran’da port ücretlerine yüzde 67 oranında zam yapmasının ardından Türk Telekom’a ve Türk Telekom internet altyapısını kullanan internet servis sağlayıcılarına (İSS) yavaş yavaş zam yapılmaya başlandı. Millenicom, Netspeed, D-Smart gibi popüler İSS’lerin ardından TurkNet’e zam yapıldı.

TurkNet'in Türk Telekom altyapısını kullanarak sunduğu ADSL, VDSL ve fiber aboneliklere zam yüzde 21 zam yapıldı. Zam sonrası tarife ücreti 139,90 TL’den 169,90 TL’ye yükseldi.

ZAM HER MÜŞTERİ İÇİN UYGULANMAYACAK

TurkNet’in web sitesinde “Haziran 2023’e kadar sabit fiyat garantisi” ifadesi kullanılıyordu. Bu ifadeye güvenerek abone olan müşterileri mağdur etmemek adına Turknet bu ibarenin yayında olduğu 1 Mart – 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında abone olan kullanıcılara zam uygulanmayacağını açıkladı.

Ayrıca TurkNet, mevcut abonelere uygun fiyatlı internet sunmaya devam edebilmek için bir teklif hazırladı. Mevcut kullanıcılar, aylık 139,90 TL’lik internet ücretini 10 ay peşin veya kredi kartıyla 3 taksit şeklinde ödeyerek interneti 10 ay boyunca eski fiyattan kullanacak. Tutar peşin ödense bile müşteriler aboneliklerini her zaman iptal edebilecek. İptal ya da firma değişikliği durumunda kullanılmayan ayların tutarını geri iade edilecek.

KAYNAK: HABER7
Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kritik kıdem tazminatı detayı: Tüm EYT'lileri ilgilendiriyor
Akşener, Kılıçdaroğlu'nu oyun dışı bıraktı! Cumhurbaşkanı adayını açıkladı