Gaziantep

Gelin kına gecesindeki damat cinayetini görmemiş

08:28 02 Temmuz 2020 5 Yorum Var
Gelin kına gecesindeki damat cinayetini görmemiş

Gaziantep'te, kına gecesinde boğazı kesilerek öldürülen damat Eser Efsane'nin bugünkü duruşmasında tanık olarak dinlenen gelin Damla Efsane, olay günü ortalığın bir anda karıştığını belirterek bayıldığı için olay anında hiçbir şey görmediğini söyledi.

Gaziantep 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "tasarlayarak adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi cezası istenen kayınpeder Mehmet Gökbulut ile suça yardım ettikleri ileri sürülen kayınvalide Ayyuş Gökbulut (42), kayınbiraderi Cafer Gökbulut ve gelinin dayısı Gökhan Gökbulut ikinci kez hakim karşısına çıktı. SEGBİS üzerinden tanık olarak ifadesi alınan gelin Damla Efsane, kanlı gece ile ilgili hiçbir görmediğini söyledi.

"O GECEYE KADAR HER ŞEY ÇOK GÜZEL GİTTİ"

Olay öncesinde yaşanan tartışmalar sırasında bayıldığını söyleyen gelin Damla Efsane, "Biz Eser'le sözlendikten sonra eşya meselesi yüzünden aileler arasında tartışma çıktı. Bunun üzerine Eser beni Gaziantep'ten Kahramanmaraş'a kaçırdı. Sonrasında annem ve babam konuşmak için yanımıza geldi. O esnada düğün tarihi belirlendi ve her şey çok güzeldi. O geceye kadar her şey çok güzel gitti. Gece kına sonrası bir anda ortalık karıştı ve ondan sonrasını bayıldığım için hatırlamıyorum" ifadelerini kullandı.Duruşma, eksik evrakların tamamlanması ve görgü tanıklarının dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

NE OLMUŞTU?

Olay, 20 Eylül 2019 tarihinde Üçoklar Mahallesi'nde gece geç saatlerde meydana gelmişti. Damla ve Eser Efsane çiftinin kına gecesinde, gelinin kınası yakıldıktan sonra damat Eser Efsane, kayınpederi Mehmet Gökbulut tarafından boğazı kesilerek öldürülmüştü.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • Hülya 1 ay önce Şikayet Et
  Yazık olan genç bir delikanlıya oldu
  Cevapla
 • Eda 1 ay önce Şikayet Et
  Görmedim diyecek tabi.damat mezarda.kız muhtemelen ailesinin yanına geri gönderildi.gördüm derse, muhtemelen ertesi gün damadın yanında ona da bir mezar yeri ayarlarlar.daha nasıl gördüm desin.
  Cevapla
 • Ali haydar yemez 1 ay önce Şikayet Et
  Sebep olan o gelinede muhabbet caza istense o zaman cinayeti hatırlar gibi geliyor.
  Cevapla
 • MAHMUT 1 ay önce Şikayet Et
  Gelin Yalan söylüyor
  Cevapla
 • caner 1 ay önce Şikayet Et
  tövbe tövbe tövbe bu ne cehalet bu ne ıtıkatsızlık aman yarabbi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
cinayet
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.