Somalı madenciler arife gününde de unutulmadı

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden şehitliğinde, Ramazan Bayramı arifesinde ziyaretçi yoğunluğu yaşandı

Somalı madenciler arife gününde de unutulmadı
Somalı madenciler arife gününde de unutulmadı
GİRİŞ 16.07.2015 16:34 GÜNCELLEME 16.07.2015 16:34

Soma ilçesinde geçen yıl meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçinin mezarlarının bulunduğu Soma Maden Şehitliği, Ramazan Bayramı öncesinde ziyaretçi akınına uğradı.

Merhum madencilerin yakınlarıyla vatandaşlar, kabirlerin başında Kuran okudu ve dua etti. 

Kardeşi Furkan ve annesi Ergül ile babası Ali Yüksel'in kabrini ziyaret eden Betül Yüksel, "Sensiz 3. bayramımız" diye başlayan mektubunu mezarın başına bıraktı.

- "Sen en güzel yere gittin, orada mutlu olduğunu biliyorum"

Betül Yüksel, Türk Hava Kurumu (THK) sayesinde pilotluk hayallerinin gerçek olduğunu aktardığı mektubunda şunları kaleme aldı:

"Son bir görevim kaldı, o da iyi bir insan olmak. Seni çok seviyorum. Mezarlık çok güzel olmuş ama eminim ki senin yerin cennet, yani daha güzel. İyi bir insan olursam senin yanına, cennetine geleceğim. 18 yaşına gelince pilotluk eğitimi alacağım. Bayramın kutlu olsun. Ellerini öpmek istedim, doya doya sarılmak ama ayrıyız. Sensiz hiçbir gün güzel değil, sevindiğim bir olay var. Sen en güzel yere gittin, orada mutlu olduğunu biliyorum.

Özlemek yine durmuyor çünkü senin kokun, senin tenin, senin sıcaklığın yok, bu da üzüyor beni. Seni çok seviyorum, bayramın kutlu olsun."

Kardeşi Furkan Yüksel de "cezaevinde suçlu olanların bedel ödeyeceklerini" anlatmak için çizdiğini söylediği resmi babasının mezarına bıraktı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail polisi Mescid-i Aksa'yı talan etti
Selçuk Bayraktar gece vakti paylaştı! Bir gurur daha