ABD'den yeni PYD hamlesi!

Türkiye'nin Afrin'deki PKK/PYD'li teröristlere yönelik operasyon başlatmasıyla planları suya düşen ABD, Türkiye'yi durdurmak için yeni planlar peşinde...

ABD'den yeni PYD hamlesi!
ABD'den yeni PYD hamlesi!
GİRİŞ 25.01.2018 13:15 GÜNCELLEME 25.01.2018 13:56
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin terör örgütü PKK/PYD'ye karşı başlattığı 'Zeytin Dalı' harekâtından rahatsız olan ABD, operasyonu durdurmak için her türlü yolu deniyor.

Harekâtın başlamasıyla beraber geri adım atan ABD'den ilk olarak Türkiye'nin meşru güvenlik endişelerini gidermeyi hedefliyoruz açıklaması geldi.

BU KEZ TEKLİF ABD'DEN GELDİ

 


Yıllardır Türkiye'ye verdiği sözleri tutmayan ve terör örgütünü beslemeyi sürdüren ABD'nin bu sözleri Türkiye tarafından yeterli bulunmayınca operasyonun 3. gününde ABD dikkat çeken bir çıkış yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllardır söylediği ve ABD'nin sıcak bakmadığı 'güvenli bölge' teklifi bu kez ABD'den geldi.

MESAJIN ZAMANLAMASINA DİKKAT

Ancak ABD'den gelen bu 'güvenli bölge' mesajının zamanlamasına bakıldığında ABD'nin yine terör örgütü için devrede olduğunu açık ve net ortaya çıkıyor.

ABD YİNE TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİN DEVREDE

Terör örgütü PKK/PYD'yi uzun yıllardır besleyen, eğiten ve maşa olarak bölgede istediği gibi kullanan ABD, Türkiye'nin terör örgütüne vuracağı ağır darbeyi engellemek için güvenli bölge manevrası yaptı.

Öyle ki ABD, bu güvenli bölge manevrası ile müttefiki olan Türkiye'yi PYD'den değil, beslediği terör örgütü PYD'yi Türkiye'den korumaya çalışıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 53
 • Aspirin 3 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın ABD den kurtulması şart son görüldü inşallah
  Cevapla
 • mişmiş 3 yıl önce Şikayet Et
  korkmayın millet.. o iş bitti inş.. müslüman aynı delikten 2 kere sokulmaz. Ağızları ile kuş da tutsalar afrin işini durduramazlar.
  Cevapla
 • Fehmi 3 yıl önce Şikayet Et
  Abd nin oyununa oyun yetmez duzenbaz bu kuffar bunun aynisini israil arap ulkelerine karsi da yapip oyaladi amac zaman kazanmak sonra israil butun arap birliklerini tam maglup olacakken geri puskurttü bu oyunlara gelmeyelim simdiye kadar abd hep sessiz kaldi simdi neden bu söylemler.
  Cevapla
 • arda elma 3 yıl önce Şikayet Et
  korkma arkan kuvvetli damadin var siyonistler var gerco sen baskan oldugunda da sübhem var derin devlet varya seni kukla
  Cevapla
 • Okuyucu 3 yıl önce Şikayet Et
  Onlar Türkiye ye karşı canlı kalkan kullanarak güvenli bölge kurmak peşinde.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul Valiliği: 4 kişi hayatını kaybetti
Dün Türkiye tarihinde bir ilk gerçekleşti! Enerjide büyük değişim