Nevşin Mengü: Ne deseniz haklısınız...

Nevşin Mengü, kendisine polis tarafından kaçırıldığını söyleyen kardeşi Burak Mengü için "Bu sefer, hata yaptım, hem de büyük bir hata yaptım" dedi.

Nevşin Mengü: Ne deseniz haklısınız...
Nevşin Mengü: Ne deseniz haklısınız...
GİRİŞ 21.03.2018 09:30 GÜNCELLEME 21.03.2018 10:09
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Cihangir’den kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından kaçırıldığını söyleyerek önce tweet atan daha sonra şikayetçi olan gazeteci Nevşin Mengü'nün kardeşi avukat Burak Mengü'ye suç uydurmaktan işlem yapıldı. Asayiş Şube Gasp Büro tarafından yapılan incelemeye göre, Burak Mengü'nün kaçırıldığını söylediği gün bir müvekkili ile buluştuğu, Ümraniye'ye gittiği ardından da saat 19.00 sıralarında aynı kişi tarafından Levent'te bırakıldığı tespit edildi. Burak Mengü’nün şikayetini geri çektiği bildirildi. Daha önce kardeşinin kaçırılmasını Birgün'deki köşesine taşıyan Nevşin Mengü ise bu sabah bir açıklama yaptı. 

Nevşin Mengü'nün 'Ne deseniz haklısınız' diyerek 'Ölecek gibi hissetim' başlığıyla Twitter'dan paylaştığı açıklama şöyle: "Vallahi evet ölecek gibi hissettim. Ben hayatımda doğruya hep doğruyu aktarmaya çok önem verdim. Her zaman haberyazarken de haber aktarırken de ince eledim sık dokudum. 
Bu sefer, hata yaptım, hem de büyük bir hata yaptım. Kendi canımdan kanımdan kardeşime fazla güvendim. Söylediklerini yeterince sorgulamadım. Her zaman haber yaparken yaptığım gibi kaynağı didik didik didiklemedim. Hata benim.

 

 

Burak, kendi içinde ne yaşadı bilemiyorum. Daha evvel baktığı davalar nedeniyle sıkıntı yaşadığını biliyorum. Ancak ne olursa, olmamış bir şeyi olmuş gibi; ya da olan bir şeyi farklı şekilde aktarmak kabul edilemez.

Polis ne melektir ne de öcü. Hiç bir kuruma düşman değilim. Kurumlar içinde aksayan bir takım sorunlar varsa, bunların basın yoluyla kamuoyu gündemine getirilmesi ve sorgulanmasının her şeyden çok kurumların yararına olacağı görüşündeyim. Ancak kurumların boş iddialarla karalanmasına karşıyım. Hatta önce ben karşı dururum.

Hata yaptığım zaman hata yaptım derim, denmesi gerektiğine inanırım. Hataların öğretici olduğunu da düşünürüm. insan düşmeden yürümeyi öğrenemiyor, yürümekte ne kada usta olsa da, bazen takılıp düşebiliyor.

Kırgınım ve kızgınım, beni sosyal medyada linç edenlere değil, kendilerince haklılar; zaafımdan yararlanıp, beni yanlış yönlendirdiği için kardeşime kırgınım. Bazen kol kırılır yen içinde kalır. Ama kırık başkalarına zarar veriyorsa, günah benim diyip meseleyi açmak açıklamak gerekir. Bu durum öyle bir durum. 
Kendime kıssadan hisse; haber yaparken, kim olursa olsun, haber kaynağı olarak birini dinlerken daha ince eleyip sık dokumak gerektiğini öğrendim. Gazetecilik zor iş mi evet zor ve ben büyük bir gazetecilik hatası yaptım."

YAZDIR
YORUMLAR 51
 • Adalet 2 yıl önce Şikayet Et
  Nangi aklı başında medya kuruluşu bunu bünyesinde çalıştırmaya cesaret edebilr.Veya çalıştırmaya devam edebilir.Ederse yazıklar olsun.
  Cevapla
 • Adalet 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadar basitmi.Sen Devletin polisini yerden yere vururken iştahlı davran sonrada hata yaptım de ve kurtul.Yok ya olmaz öyle şey.Sizleri bilmiyormuyuz Askere ve polise Ne hikmettir Allerjiniz var.Herkes bu hatayı yaparken iyi tahlil etmesi gerekirken Özellikle gazeteciyim muhabirim diyenler Çok çok iyi tahlil etmeleri gerekmezmi.Helede yakını sözkonusu ise bu çok daha iyi tahlil edilmeliydi.Sen biraz istirahat etmelisin etmelisinki basın yoluyla yapılan suçlarında bir karşılığı olmalı.Yoksa basına güven zedelenir.
  Cevapla
 • hakkı 2 yıl önce Şikayet Et
  oh ne güzel. tamam degilmi. attığın pisliği temizlemek bu kadar basit. ne güzel miş gazetecilik ya. özür dilerim deyip geçiliyor demek. Türkiye deki en kral meslek.
  Cevapla
 • hakkı 2 yıl önce Şikayet Et
  hadi kız ordan köfte. her zaman aynı haltı yiyorsun
  Cevapla
 • sorunlu bir ailenin 2 yıl önce Şikayet Et
  fertleri.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper Lig'de yeni sezon tarihi belli oldu
Solunum cihazı hamlesi hedefi 12'den vurdu! Dikkat çeken açıklama: Ne üretsek alacak konumdalar