İyi haber geldi! Kayıp Erdoğan bulundu

Kars’ın Digor ilçesinde yakınları ile birlikte dağlık alanda çalı toplamaya giden Erdoğan Somarlar (6) kayboldu. Erdoğan Somarlar’ın bulunması için AFAD, UMKE ve jandarmadan yardım istendi. Çevre köylülerin de katıldığı arama çalışmaları devam ederken küçük çocuk, arazideki çobanlar tarafından bulundu.

İyi haber geldi! Kayıp Erdoğan bulundu
İyi haber geldi! Kayıp Erdoğan bulundu
GİRİŞ 22.09.2018 18:12 GÜNCELLEME 22.09.2018 20:23
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Digor’un Düzgeçit köyünde yaşayan Nazan-Zeki Somarlar çiftinin 3’ü erkek ikisi kız toplam 5 çocuğundan ortancısı olan Erdoğan Somarlar, bugün öğlen saatlerinde yakınları ile birlikte kışın yakacak olarak kullanılan çalı toplamak için traktörle köye 5 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiine gitti. Erdoğan’ın 5 dakika içerisinde kaybolduğunu söyleyen amcasının oğlu Mehmet Somarlar (20), "Çalı toplamak için herkes etrafa yayılmıştı. Erdoğan benim yanımdaydı. Topladığım çalıları traktörün römorkuna bırakıp geri döndüğümde Erdoğan’ı bulamadım. Hemen çevremdekilere seslendim. Kimse görmemişti. Aramaya başladık, fakat bulamadık. Sonra jandarma, UMKE ve AFAD’dan yadım istedik. Sağolsun onlar da hemen geldiler" diye konuştu.

Baba Zeki Somarlar’ın çalışmak üzere İstanbul’da olduğu, anne Nazan ise olayı duyar duymaz bölgeye gelip arama çalışmalarına katıldı. Gözü yaşlı anne, oğlunun karanlık çökmeden bulunması için dua ettiğini söyledi. Arazide arama çalışmaları devam ederken, 4 saat sonra bölgede çobanların kaybolan bir çocuğu bulup Çatak köyüne götürdüğü ve daha sonra jandarmayı arayarak bilgi verdikleri öğrenildi.

 

 

Gelen haber üzerine sevinç gözyaşları döken anne Nazan Somarlar, "Çok şükür evladıma kavuştum. Herkese teşekkür ediyorum. Dünyam yıkılmıştı" dedi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Kars sedanur
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Kara 2 yıl önce Şikayet Et
  Adf istemiyoruz idam istiyoruz
  Cevapla
 • 19800000000000000 2 yıl önce Şikayet Et
  Enteresan... Son zamanlarda bu tür vakalar hep o taraftan çıkıyor...
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  çok sükür
  Cevapla
 • Ayşe 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok şükür
  Cevapla
 • HalitBinVelit 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu Kayip Çocukların arkasındada kesin Amerika var!... Türkiyeye Yaptırım ve Hükümeti kötülemek için ve Toplumun huzurunu bozmak için her şeyi yapıyorlar!?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: MEB'den kritik hamle! Karar 81 ile gönderildi...
Haluk Bayraktar Deneyap Kartı tanıttı: Yerli ve Milli olarak üretildi! Ucuza satılacak