KPSS puanı ile zabıta memuru alımı! Başvuru kılavuzu ve şartları...

Arnavutköy Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 40 kişilik zabıta memuru alımı yapılıyor. Başvuru şartları ve ilanın detayları haberimizde...

KPSS puanı ile zabıta memuru alımı! Başvuru kılavuzu ve şartları...
KPSS puanı ile zabıta memuru alımı! Başvuru kılavuzu ve şartları...
GİRİŞ 27.11.2018 09:13 GÜNCELLEME 27.11.2018 09:13
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yayımlanan ilana göre, Arnavutköy Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu olmak üzere toplamda 40 kişilik zabıta memuru alımı yapılıyor. Peki başvuru genel ve özel şartları nelerdir?

 

Zabıta Memuru Alımı

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

 

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.  

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.  

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

- Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

- İlan edilen Zabıta Memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS (B) grubu Seçme Sınavına girmiş ve en az 60 puan almış olmak,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.  

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

- Başvuru Formu Kurumumuz internet sitesinden (www.arnavutkoy.bel.tr) temin edilecektir.  

- Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,  

- Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı ve kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi, 

- Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı ve kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

- KPSS Sonuç Belgesinin çıktısı,  

- Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge (erkek adaylar için)  En az B sınıfı sürücü belgesi aslı ve kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

-  Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,  

- 4 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu zabıta memuru alım ilanına başvuru yapacak adayalar, başvuru işlemlerini 03 - 07 Aralık 2018 tarihleri arasında Arnavutköy Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne gerekli evrakları hazırlayıp teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız...

YORUMLAR 4
 • Meral 4 yıl önce Şikayet Et
  Neden yaş sınırı 30
  Cevapla
 • Huseyin 4 yıl önce Şikayet Et
  Basvuru yapmak icin arnavutami gidecik nasil bi aciklama bu
  Cevapla
 • sinem 4 yıl önce Şikayet Et
  sadece Arnavutköy Belediyesinde mi çalışacagız. yoka atama olacak mı ilerleyen zamanalrda ? ayrıca bu alım 657 ye tabi mi bilen var mı ?
  Cevapla
 • Kayseri 4 yıl önce Şikayet Et
  Zabita diyor tabi 657
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dacia Duster yeni logosuyla Türkiye'de satışta! İşte fiyatı
Kalecinin kafasına sopayla vurdu! İzmir derbisinde olay çıktı