TSK'dan Sincar'a harekat

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyinde teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine hava harekatı düzenlendi. TSK tarafından Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatında teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel ve depoların hedef alındığı bildirildi.

TSK'dan Sincar'a harekat
TSK'dan Sincar'a harekat
GİRİŞ 13.12.2018 21:31 GÜNCELLEME 13.12.2018 22:25
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerindeki terör yuvalarına hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.
Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "PKK/KCK/PYD/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşmasının 51'inci maddesi çerçevesinde, uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak Kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerindeki terör yuvalarına karşı bir hava harekâtı icra edilmiştir" denildi.

 

 

Açıklamada, "İcra edilen harekâtta, ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel ve depolar hedef alınmıştır. Harekâtın planlama ve icrasında, sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için kendisine verilen görevleri, sarsılmaz bir inançla yerine getirme azim ve kararlılığındadır" ifadelerine yer verildi.
 

ETİKETLER
TSK
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • bülent 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'nin sabrını sonunda taşırdılar..
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD teröristlerden uzaklaşmadıkça bunlar bitmez Şu mubarek gecenin hatrına Rabbim ABD nide yerin dibine koysun inşaAllah.
  Cevapla
 • ramanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  ya allah bismillah.
  Cevapla
 • nuri 1 yıl önce Şikayet Et
  fetih suresi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Arap dünyası Ayasofya'yı konuşuyor! Dikkat çeken yorumlar
Osmanlı Padişahlarının türbeleri nerede?