Özel Kuvvetlerden Kandil'e operasyon

Türkiye’de bitme noktasına gelen terör örgütü PKK, sınır ötesinde de kıskaca alınıyor. Irak yönetimi örgütten, bölgeyi terk etmesini istedi. Ankara, Bağdat ile görüşmeleri sıklaştırırken, Özel Kuvvetler’in, önümüzdeki dönemde Kandil’e yönelik operasyonlara başlayacağı ifade ediliyor.

Özel Kuvvetlerden Kandil'e operasyon
Özel Kuvvetlerden Kandil'e operasyon
GİRİŞ 24.03.2019 08:31 GÜNCELLEME 24.03.2019 08:31
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Türkiye sınırları içinde bitme noktasına gelen terör örgütü PKK, sınır ötesinde de kıskaca alınıyor. Iğdır’da Aralık ilçesi sınır hattında bulunan jandarma komandolar ülke içinden, İran askerleri de sınırın diğer tarafından terör unsurlarına karşı operasyon yürütüyor. Özellikle terör örgütünün para kaynağı olan uyuşturucu ve kaçakçılık yolları kapatılıyor. Kandil’e yönelik operasyon hazırlıkları ise devam ediyor. Bunun için Irak merkezi yönetimiyle görüşmelerin sürdüğü, özel birliklerin yakında Kandil’i kıskaca almak için harekâta başlayacağı ifade ediliyor.

SİNCAR’DA DA SIKIŞTILAR

Terör örgütü, ikinci Kandil olarak gördüğü Sincar’da da zor durumda. Irak ordusuyla PKK arasında geçtiğimiz hafta başlayan çatışmalar aralıklarla sürüyor. Çatışmalarda 30’a yakın teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilirken Irak ordusu ise 5 askerin öldüğünü duyurdu. 5 askerden 4’ünün cenazeleri PKK’lılar tarafından rehin tutuluyor. Irak hükümeti, hem kaçırılan cenazelerin teslimi hem de aralarında 4 elebaşının bulunduğu bir grup teröristin teslim edilmesi için terör örgütüne süre verdi. Bağdat ayrıca PKK’nın bölgeyi terk etmesi için de ültimatom verdi. Sincar’a giden Irak Genelkurmay Başkanı, önceki gün ilçe çevresine gönderilen ve sayıları 9 bini bulan ek birliklerin hazırlıklarını denetledi. Uyuşturucu ve silah kaçakçılığı için kullanılan Sincar’dan PKK’nın atılması bekleniyor.

Yeni Şafak

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • osmanoğlu2023 2 yıl önce Şikayet Et
  Mevlam mehmetciğin yar ve yardımcısı olsun inşaAllah
  Cevapla
 • Kükreyen seller 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu terör örgütünün tarihe yok olup temizlenme zamanı geldi ve geçiyor artık Allah yardımcısı olsun yiğit kardeşlerimizin.
  Cevapla
 • dervaz 2 yıl önce Şikayet Et
  çoğu zillet itifakının listesine girmiş pek kimse kalmadı kandilde
  Cevapla
 • erbat 2 yıl önce Şikayet Et
  yani basimiza devlet kurmaya cslisiyorlar kaldikden silinseler nolur
  Cevapla
 • ömer 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu necip milletin duası Sizlerle. ALLAH CC yar ve yardımcınız olsun İnşaAllah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan talimat verdi! Traktörler sahiplerine ulaşmaya başladı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum