Rize, İstanbul'a Taşındı

Rize Valiliğinin himayesinde Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından organize edilen 11. Rize Tanıtım Günleri, “Kardeşçe buluşalım, çayla sohbet edelim” sloganıyla İstanbul Maltepe Sahili Etkinlik Alanı’nda misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yarın Rize Tanıtım Günleri'ne katılacak.

GİRİŞ 19.10.2019 20:48 GÜNCELLEME 19.10.2019 20:50

Ziyaretçilere Rizelilerin sıcaklığı, samimiyeti ve milli hassasiyetini ön plana çıkaran Tanıtım günlerinde, Rize’nin iktisadi ve turizm değerlerinin yanı sıra horonu, kemençesi, tulumu, tahta arabaları, atmacası, feretikosu ve yöresel mutfağı İstanbul’daki Rizelilerin ve Rize sevdalılarının beğenilerine sunuluyor.

 

 

Her stantta Rize’nin farklı bir değeri ve özelliğinin ön plana çıkartıldığı Rize Tanıtım Günlerinde; Rize Valiliğin öncülüğünde, Rize Belediye Başkanlığı ve Rize Ticaret Borsasının katkıları ile oluşturulan stantta Türkiye'nin en görkemli kalesi olarak tescillenen Zil Kale öne çıkartıldı.


Yine Rize’nin sembollerinden olan tarihi kemer köprüler, Fırtına Vadisi ve Fırtına Deresini sembolize eden bir çalışma ile standa ayrı bir anlam kattı.

Haber7 muhabiri Gamze Türk, etkinlik alanındaki vatandaşlara Rize Tanıtım Günleriyle ilgili görüşlerini sordu.

Rize’de ki yayla turizminin mihenk taşlarından olan Pokut Yaylasına ve Ayder Yaylası'na ait görselleri de ziyaretçiler hayranlıkla takip etmekte.

‘Kardeşçe buluşalım, çayla sohbet edelim’ sloganıyla organize edilen ve 16 Ekim Çarşamba günü resmi açılışı yapılan 11. Rize Tanıtım Günleri, 20 Ekim Pazar güne kadar İstanbul Maltepe Sahili Etkinlik Alanı’nda ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek. 

 

 

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
Erdoğan
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türk robot 'ARAT'ın hayali uzaya gitmek!
Büyük hezimet sonrası skandal Libya hamlesi!