RTÜK'ten Antalya ve İstanbul'daki intihar vakalarına ilişkin uyarı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Antalya ve İstanbul'daki kimyasal madde ile ilgili intihar haberlerine ilişkin, "Toplumumuzun, çocuk ve gençlerimizin ruhsal gelişimine olumsuz etki edebilecek haberlere karşı tavrımız katı olacaktır" dedi.

RTÜK'ten Antalya ve İstanbul'daki intihar vakalarına ilişkin uyarı
RTÜK'ten Antalya ve İstanbul'daki intihar vakalarına ilişkin uyarı
GİRİŞ 15.11.2019 13:08 GÜNCELLEME 15.11.2019 13:37
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, İstanbul'da bir evde biri çocuk 3 kişinin kimyasal madde ile intihar etmesi ile ilgili Twitter'dan açıklama bulundu.

Şahin, "Haberci dostlarımıza tekraren bir hatırlatmayı zaruri görüyorum. İntihar vakalarını haberleştirirken, nelere sebep olabileceğimizi unutmayalım. Daha önce bu konuda uyarılarımızı yaptık. Toplum sağlığına zarar veren habercilik tarzını terk etmek zorundayız. Haberde bu tarz eylemleri çözüm yöntemi gibi gösteren, öven, haklı veya meşru gösteren ifadeler kullanmayınız. RTÜK olarak, bahse konu haberleri yakın takibe aldık. Toplumumuzun, çocuk ve gençlerimizin ruhsal gelişimine olumsuz etki edebilecek haberlere karşı tavrımız katı olacaktır" dedi.

Şahin, daha önce de İstanbul ve Antalya'da yaşanan benzer olaylar sonrası uyarıda bulunmuştu.

ETİKETLER
ebubekir şahin
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Hallo 10 ay önce Şikayet Et
  haberlere değil de dizilere de katı olsanız. ahlaksız ahlaksız diziler doldu televizyonlarda
  Cevapla
 • ali 10 ay önce Şikayet Et
  ak parti olarak ülkede gelir adaletini sağlayın
  Cevapla
 • sedat 10 ay önce Şikayet Et
  önce milleti zehirleyen dizileri kaldırın
  Cevapla
 • kafkasyalı 10 ay önce Şikayet Et
  sayın başkan ve yetkililer şu saçma sapan bir zamanlar çukur ova,çukur v.s.re bir sürü aile yapımıza ters sözde dizileri derhal yayından kaldırın lütfen herkesin aile yapısı ve ahlaki çöküntüsü başlamış durumda çok vahim sonuçları olur bu ahlaksız dizilerin derhal kaldırılsın.
  Cevapla
 • Demir Ersoy 10 ay önce Şikayet Et
  En ince ayrıntısına kadara anlatılarak insanlar özendiriliyor özellikle sol basın ekonemik sıkınntıları bahane ederek intihar olduğunu lanse ediyor buda her sıkıntılı insanı etkiliyor kesinlikle haber yaparken dikkatli kelimeler kullanılmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Koca bu kez çok sinirlendi: Yapılan ahlaki değil
18 yaşındaki öğrencinin inanılmaz yeteneği!