Öğretmeni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı anlattı: Kimsenin aklına gelmezdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul İmam Hatip Lisesinden öğretmeni Mehmet Yahya Kutluoğlu, "Derslerine girdiğim sınıflarda onun gibi talebe azdı. Cumhurbaşkanı çok düzgün giyinirdi. Türkçesi, hitap tarzı ve davranışları güzeldi. Bundan dolayı okulda talebe temsilcisi olarak Talebe Disiplin Kurulu Başkanıydı.'' dedi.

Öğretmeni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı anlattı: Kimsenin aklına gelmezdi
Öğretmeni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı anlattı: Kimsenin aklına gelmezdi
GİRİŞ 24.11.2019 12:01 GÜNCELLEME 24.11.2019 12:18
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Mehmet Yahya Kutluoğlu, AA muhabirine, İstanbul İmam Hatip Lisesinde öğrencisi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı anlattı. 

 

 

İstanbul'da yaşayan ve vaktini yazarlığa adayan Kutluoğlu, 1959 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesinde öğretmenliğe başladığını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da imam hatip okulunda öğrencisi olduğunu belirten Kutluoğlu, şöyle konuştu:

 

 

''Onun öğretmeni olduğum için mutluyum. Ben meslek dersleri öğretmeniydim. O da öğrencilerim arasındaydı. O bir kere İstanbulluydu. Derslerine girdiğim sınıflarda onun gibi talebe azdı. Cumhurbaşkanı çok düzgün giyinirdi. Türkçesi, hitap tarzı ve davranışları güzeldi. Bundan dolayı okulda talebe temsilcisi olarak Talebe Disiplin Kurulu Başkanıydı. Talebeler üzerinde saygın bir etkisi vardı. Öğrencilik döneminde çok ciddi, disiplinli, talebe olarak kendisini yetiştirme anlamında faaliyetlerde bulunurdu. O diğer talebeler arasında daha değişik bir şekilde karşılanırdı. Yani bir ayrıcalığı, bir saygınlığı vardı. Böylece güzel makamlara geldi. Liderlik vasfı o dönemlerde başladı.'' 

"CUMHURBAŞKANI HER ZAMAN BÜYÜK HİZMETLER YAPTI"

Kutluoğlu, bir imam hatip öğrencisinin o dönemlerde bu konumlara geleceğinin kimsenin aklı ve hayalinden geçmediğini dile getirerek, ''Cumhurbaşkanımız bir yerde bir şiir okudu onu hapse attılar. Cumhurbaşkanı her zaman büyük hizmetler yaptı. Bunlardan mutlu oluyorum.'' diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birçok kez karşılaştıklarını anlatan Kutluoğlu, şunları kaydetti:

''Bir iftar programında kulağına bir ayet okudum. Ayetin Türkçe karşılığı 'Allah'a güven, Allah'a dayan, Allah'ı vekil et. Vekil olarak o yeter sana.' O da bana 'Hocam zaten başka bir şeye güvenilmiyor, Allah'a güveniyoruz.' dedi. Sonra onu uğurladık. İlim Yayma gecesinin bir programında öğrencilik dönemlerinden bahsetti, o zamanları anlattı. Bizim için 'O zamanlar bize şöyle hizmet ederlerdi, yurtta kalıyorduk gece yurt müdürü dolaşır üstü açılanın üstünü kapatır, uyumayanları teselli eder, bize baba gibi davranırlardı. Bir tanesini karşımda görüyorum. Yahya Kutluoğlu bakın orada oturuyor.' dedi. Bunları unutmaması beni mutlu ediyor.'' 

"CUMHURBAŞKANI OLMASAYDI BUGÜN İMAM HATİP OKULU İSMİ BİLE YOKTU"

Kutluoğlu, imam hatip okullarının günümüzde rahat bir şekilde eğitim vermesinde Erdoğan'ın katkısının büyük olduğunu ifade etti.

Ömründe çok cumhurbaşkanı, başbakan gördüğünü vurgulayan Kutluoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Ama öğrencim diye değil, onun gibi Cumhurbaşkanlığı bize yapan olmadı. Onun döneminde imam hatip okulları açıldı. Okulların kuruluşundan itibaren gelip geçen siyasilerin büyük çoğunluğu imam hatip okullarını kapatmak istikametinde çalışmalar yaptı. Ben bunları okul müdürü olarak yaşadım. Öyle bir dönem oldu ki, 71 imam hatip okulundan 35'i kapandı. Öğrencim, Cumhurbaşkanımız geldi okulları eski haline çevirdi, nefes aldırdı. Eğer Erdoğan Cumhurbaşkanı olmasaydı bugün imam hatip okulu ismi bile yoktu. Değil binası, öğrencisi, ismi silinip gidiyordu. Okulların rahat çalışmasına imkan sağladı. Bu hizmeti bir başka cumhurbaşkanınından, başbakandan görmedik.''

ETİKETLER
24 kasım
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • Mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  Dünyada böyle şahsiyetlerin, devlet liderlerinin sayısının artmasını Rabim den dilerim...
  Cevapla
 • RABİA 9 ay önce Şikayet Et
  daha gençliğinde hayırlı dürüst insanmış vesselam...ALLAH türkiyemize hediye olarak yetiştirdi ve bugüne getirdi, bizlerde onun yolundan devam edeceğiz...ALLAH cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin ömrüne bereket versin sıhhat ve afiyetle inşaallah.
  Cevapla
 • Ali Kılıç 9 ay önce Şikayet Et
  Allah Reisimize herşeyin Hayırlısını ve sağlıklı ömür versin, Allah'a emanet ol, Türkiye seninle gurur duyuyor Reis.
  Cevapla
 • gökhan ay 9 ay önce Şikayet Et
  İmam hatiplerde öğle namazı kılan çok az.bunun müsebbibi olan idaredir.bu konu dan herkes muzdarip
  Cevapla
 • Mkntrk 9 ay önce Şikayet Et
  Allah reisimize hayırlı uzun ömürler versin inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tahta parçalarını 200 saatte bakın neye çevirdi!
Kılıçdaroğlu: Kahvelerde neden kağıt oynanmıyor? Oysa çözüm basit...