Çorum'daki olay sonrası Erdoğan'dan telefon

Başkan Erdoğan, Çorum Valisi ile görüşerek, kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı

Çorum'daki olay sonrası Erdoğan'dan telefon
Çorum'daki olay sonrası Erdoğan'dan telefon
GİRİŞ 12.12.2019 11:21 GÜNCELLEME 12.12.2019 11:44
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osmancık ilçesindeki bir kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumuyla ilgili Çorum Valisi'nden bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

103 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Osmancık ilçesindeki bir kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle 103 öğrencinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Vali Çiftçi, Ömer Derindere Fen Lisesi Kız Öğrenci Yurdu'ndaki 103 öğrencinin, karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle Osmancık Devlet Hastanesi ile Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığını bildirdi.

Öğrencilerden 20'sinin Çorum'da tedavi edildiğini belirten Çiftçi, "5 öğrencimiz yoğun bakımda ama şuurları açık. Diğer öğrencilerimiz de Osmancık'taki hastanede. Tedbir olarak tüm öğrencilerimizi hastaneye kaldırdık. AFAD ekiplerimiz okulda çalışma yapıyor." dedi.

 

 

ETİKETLER
çorum valisi
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • belde 7 ay önce Şikayet Et
  bu işin devlet yurdu ayrımı yapmamak gerek. özel yurtları nasıl teftiş ediliyorsa devlet yurtları da ayrıntılı denetimden geçmeli. neticede insanlar çocuklarını yatılı yere veriyor. her şeyi ile mesul oradaki çalışanlar.
  Cevapla
 • misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Karbonmonoksit erken uyarı sistemi bu tür toplu yaşam alanlarında neden yok...
  Cevapla
 • Hamdi 7 ay önce Şikayet Et
  biran önce okullarda hemşire bulundurulsun
  Cevapla
 • Musa 7 ay önce Şikayet Et
  var zaten sağlık görevlisi
  Cevapla
 • adalet 7 ay önce Şikayet Et
  Allah korumuş,Bu işin sorumlusuna hesap sorulur umarım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş'la Başakşehir arasında yılın takası!
Yunanistan'dan Türkiye itirafı