RTÜK Başkanı Şahin'den cezalarla ilgili açıklama!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, televizyonlara verilen son cezaların, gazetecilerin soruları sebebiyle değil, halkı yanıltan, korku ve paniğe sevk eden yorumları ile eleştiri sınırlarını aşan sözleri nedeniyle uygulandığını söyledi.

RTÜK Başkanı Şahin'den cezalarla ilgili açıklama!
RTÜK Başkanı Şahin'den cezalarla ilgili açıklama!
GİRİŞ 07.02.2020 18:26 GÜNCELLEME 07.02.2020 18:29
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Şahin, yaptığı açıklamada, Üst Kurul tarafından verilen son cezalara ilişkin bazı medya organlarınca halkı yanıltan yanlı haberler yayınlandığını belirtti. 

 

 

"Cezalar, gazetecilerin soruları sebebiyle değil, halkı yanıltan, korku ve paniğe sevk eden yorumları ile eleştiri sınırlarını aşan sözleri nedeniyle verilmiştir" ifadesini kullanan Şahin, kararın, 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 8. maddesinde yer alan 'tarafsızlık, gerçeklik ve doğruluk ilkelerini esas almak ve toplumda özgürce kanaat oluşumuna engel olmamak zorundadır...Haberler, soruşturulmaksızın veya doğruluğundan emin olunmaksızın yayınlanamaz' hükmüne göre alındığını kaydetti.

RTÜK, son olarak, sunucu Fatih Portakal'ın ifadeleri nedeniyle FOX TV'ye, deprem yayınları nedeniyle de Halk TV, KRT, Tele 1, TV 5 ve Habertürk'e idari para cezası yaptırımı uygulamıştı. 

 

 

ETİKETLER
ebubekir şahin
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • sivaslı 7 ay önce Şikayet Et
  vallahi bu diziler yüzünden evimde huzur kalmadı,ahlaksızlık inançsızlık diz boyu,yeter artık iğrenç bir hal aldı,
  Cevapla
 • ali 7 ay önce Şikayet Et
  fox tv de sunulan bir yemek yapma yarışması var burada sadece israf ve yarışmayı kazanmak uğruna nimete saygısızlık var bu program yasaklansın
  Cevapla
 • berkan 7 ay önce Şikayet Et
  evet cok dogru ben sinir oluyorum bu programlara
  Cevapla
 • mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  fox tv yi tamamen kapatin zaten haberinden tut dizilerine kadar toplumun ahlak degerliryle dalga geciyor
  Cevapla
 • Adınızı Yazın 7 ay önce Şikayet Et
  Milleti cinsiyetsizlik , ahlaksızlık , hayasızlık , inançsızlık , cinayet vb. ahlâka aykırı durumlara sürüklemek isteyen dizi ve filmlere bu dizi ve filmleri yayınlayan kanalları kapatın .
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kalın'dan Erdoğan ve Türkiye'yi hedef alan Pelosi'yi köşeye sıkıştıracak soru!
Sağlık sistemini Yunanistan ile kıyaslayıp Türkiye'yi seçtiler