Sokağa çıkamayan vatandaşların hizmet ayağına geldi

Kağıthane’de sokağa çıkma yasağı nedeniyle ekmekler vatandaşların evlerine kadar götürülürken, belediyenin rutin hizmetleri de kesintisiz devam etti.

Sokağa çıkamayan vatandaşların hizmet ayağına geldi
Sokağa çıkamayan vatandaşların hizmet ayağına geldi
GİRİŞ 13.04.2020 15:58 GÜNCELLEME 13.04.2020 15:58

Türkiye’de 30 büyükşehirde ve Zonguldak’ta uygulanan sokağa çıkma yasağına İstanbul Kağıthane’de de uyuldu. Vatandaşların yasak kapsamında sıkıntı yaşamaması için fırınlar açık olurken, ekmekler servis arabalarıyla vatandaşın sokağına kadar götürüldü. Vatandaşların bazıları pencerelerden sepet sarkıtarak, bazılarıysa evlerinin önüne çıkarak ekmeklerini aldı.

Uygulama Kağıthane Belediyesi zabıta ekiplerinin denetiminde gerçekleştirildi. Zabıta ekipleri vatandaşların ekmek alırken sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda yönlendirici oldu.

Ayrıca belediye tarafından 65 yaş ve üzeri vatandaşlara aşevinden 2 öğün sıcak yemek servisine devam edildi. İhtiyacı olan vatandaşlara erzakları evlerine kadar ulaştırıldı. Sokak hayvanları da unutulmadı. Sokak hayvanları için de mahallelerde köşe başlarına belediye görevlileri tarafından mama bırakıldı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sokağa çıkma yasağına uyarak sürece destek olan Kağıthanelilere teşekkür etti.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Miçotakis soluğu orada aldı! Türkiye korkusu artıyor
Şimdi de UFO görev gücü kurdular! (15 Ağustos 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)