Bir ilçede daha berberlerin testi pozitif çıktı

Çeşitli illerde koronavirüs testi pozitif çıkan berber sayısı artıyor. Son olarak Kartepe'de 2 berberin daha koronavirüse yakalandığı belirtildi. Berberler tedavi için hastaneye kaldırılırken, müşterileri de karantina altına alındı.

Bir ilçede daha berberlerin testi pozitif çıktı
Bir ilçede daha berberlerin testi pozitif çıktı
GİRİŞ 23.05.2020 21:42 GÜNCELLEME 23.05.2020 21:42
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından berber ve kuaförlere geçen hafta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi sonuçları belli oldu. Çağdaş Kocaeli gazetesinde yer alan habere göre, ilçe genelinde hizmet veren 108 berberin 2’sinde koronavirüs testi pozitif çıktı, 36 bayan kuaföründe ise test sonucu pozitif çıkan yok.

MÜŞTERİLER DE KARANTİNA ALTINDA

Hastaneye kaldırılan iki berberin tedavilerine başlanırken, dükkanları da kapatıldı. Koronavirüs testleri pozitif çıkan iki berberin açıldıkları süre içerisinde müşterisi olup tıraş ettiği kişilere de ulaşılıp test yapıldı. Bu kişiler de karantinaya alındı.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN UYARI

Konu hakkında açıklama yapan Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan, “İlçemizde hizmet veren tüm berber, kuaför ve çalışanlarına geçtiğimiz hafta sonu koronavirüs testini yaptık. Zorunlu olarak yapılan bu uygulama ilk defa Kartepe’de yapıldı. Yapılan testler sonucu Kartepe’de hizmet veren iki berberde koronavirüs test sonucu pozitif, diğer berber ve kuaförlerimizin test sonuçları negatif çıktı. Ancak şu bilinmeli ki salgın hala devam etmekte, tehlike geçmiş değil, hala aramızda kol geziyor. Bu nedenle lütfen tedbiri elden bırakmayalım Hijyen kurallarına uyalım, sosyal mesafeye dikkat edelim” dedi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak gece gündüz demeden çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Dr. Arslan, “Bu salgın başladığı ilk günden itibaren hiçbir gevşeme yapmadan aynı ciddiyet ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe genelinde berber, kuaför ve çalışanlarına yaptığımız koronavirüs testini imkanlarımız doğrultusunda riskli kişi ve bölgeler başta olmak üzere ilçe genelinde herkese yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • aaaa 1 ay önce Şikayet Et
  berberlerin alel acele açılması çok yanlış oldu ins farklı sonuçları olmaz
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  noldu şimdi çokmu yakışıklı oldu korona bulaşanlar bir süreliğine evde traş olsalar karizmalarımı çizilecekti fenomenliklerimi bozulacaktı artislik olsun diye ailelerine kvit taşıdılar lakin olsun çok fıyakalı oldular
  Cevapla
 • malatya 1 ay önce Şikayet Et
  Berberler kurallara uymak zorunda sakal traşı yapmayacak. Tek kullanımlık havlu kullanacak kendisi ve müşteri maske takacak. Beceremeyenler kapatsınlar kimsenin sağlığıyla oynayamazlar
  Cevapla
 • niğdeli 1 ay önce Şikayet Et
  Berberler halen eskisi gibi.Niğde'de istisnalar hariç hijyen sıfır.Girişte ateş ölçme yok,tek kullanımlık örtü ve havlu yok.Biz demesek tarağı bile dezenfekte etmiyorlar.Korona döneminde değil sadece her zaman yapılması gereken titizlik şu dönemde ihmal ediliyor.
  Cevapla
 • Bora 1 ay önce Şikayet Et
  Berberlerin birçoğu bu işin ciddiyetinde değil malesef benim berber musterilrim var görüntü yanlış bunlar bu kafayla giderse iki ay daha kapalı kalırlar sürekli uyarılıp ikaz edilmeliler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
En dindar ülkeler arasında Türkiye bakın kaçıncı sırada?
BM'den korkutan korona raporu: 130 milyon kişi için kırmızı alarm