Ve yıkım başlıyor! Yılmaz Özdil'in çabaları boşa çıktı

Gazeteci Yılmaz Özdil'in Bodrum'da bulunan milyon dolarlık villasının yıkımı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Özdil'in villasını tahliye edip kendisinin yıktıracağı öğrenildi. Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri Aktur Sitesi'nde bulunan villaya gelerek incelemelerde bulundu.

Ve yıkım başlıyor! Yılmaz Özdil'in çabaları boşa çıktı
Ve yıkım başlıyor! Yılmaz Özdil'in çabaları boşa çıktı
GİRİŞ 29.05.2020 18:16 GÜNCELLEME 29.05.2020 19:39
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Gazeteci Yılmaz Özdil'in Bodrum'da bulunan milyon dolarlık villasının kaçak bölümlerinin kendisi tarafından yıktırılacağı öğrenildi. Sabah saatlerinde Özdil’in villasına gelen işçilerin kaçak olan bölmelerin pencerelerini, kapılarını söküp bahçe içerisine koyduğu görüldü. Evin içerisinde bulunan kaçak bölümlerin tahliyesini yapan Özdil, yıkılacak olan bölümleri de söktürdü. Tahliye işlemleri için Bodrum Belediyesine yazı gönderen Özdil'e verilen sürenin ardından Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri Aktur Sitesi'nde bulunan villaya gelerek incelemelerde bulundu. Tahliye işlemi yapıldığını gören ekipler tutanak tuttuktan sonra villadan ayrıldı.

KAÇAK BÖLÜMLER TESPİT EDİLMİŞTİ

Gazeteci Yılmaz Özdil'in Bitez Mahallesi Aktur Sitesi'nde bulunan deniz manzaralı villasının bir bölümü kaçak çıkmıştı. Özdil'in 142,5 metrekare ofis olarak satın alığı yapıyı ek kaçak inşaatlarla 310 metrekarelik bir villaya çevirdiği anlaşılmış ve imar affına başvuran Yılmaz Özdil'in yalan beyanda bulunduğu gerekçesiyle villaya aldığı yapı kayıt belgesi de iptal edilmişti. Villanın üzerine kayıtlı olduğu eşi Hülya Özdil hakkında da Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştu. Hülya Özdil’in üzerine kayıtlı villadaki kaçak yapılar 2018 yılında imar affına başvurularak yasallaştırılmak istenmişti. Hülya Özdil'in imar affına başvurduğu sırada yapının ticari alanda kaldığını bildirmediği de yapılan incelemeler sonucu ortaya çıkmıştı.VİLLADA USULSÜZLÜK

Villadaki usulsüzlüklerin ortaya çıkması üzerine harekete geçen Muğla İl Çevre Müdürlüğü yaptığı ilk inceleme ardından villanın yapı kayıt belgesini iptal etmişti. İptal kararında; söz konusu taşınmazın yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar alanında 'ticaret alanında kaldığı, ancak yapı kayıt belgesinde yapının 'konut' amaçlı kullanıldığının beyan edildiğinin anlaşıldığı, yapının mevcut haliyle ruhsata bağlanamayacağı kaydedilmişti.YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI ALDI

Yaşanan gelişmelerin ardından Bodrum Belediyesi villanın kaçak bölümleriyle ilgili yıkım için encümen kararı almıştı. Yılmaz Özdil'e kaçak bölümlerin yıkımı için tebligat çıkarılmış ve 13 Mayıs gününe kadar süre tanınmıştı. 13 Mayıs günü sabah saatlerinde de villada yıkım başlatılmıştı. Ancak karar uygulamaya konulduğu sırada Hülya Özdil'in avukatı Muğla İdare Mahkemesi'ne başvurarak yıkım hakkında işlemi uygulayan idare savunma verinceye kadar 'yürütmeyi durdurma' kararı almıştı. Muğla İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün savunmalarının mahkemeye ulaşması üzerine Muğla 1’inci İdare Mahkemesi'nden çıkan karar iptal edilmişti.

Öte yandan, verilen sürenin dolmasıyla birlikte Yılmaz Özdil harekete geçti. Sabah saatlerinde villa sorumlusu ve işçiler eve girerek kaçak bölümlerin tahliyesine başladı. Daha sonra Bodrum Belediye ekipleri tahliye edilip edilmediğini kontrol etti. Tahliye işleminin yarın da süreceği öğrenildi.

EŞYALARINI BOŞALTTI

Gazeteci Yılmaz Özdil, Bodrum'da bulunan villasının kaçak bölümlerine yıkım kararı çıkması üzerine eşyalarını boşalttı.

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin gazeteci Yılmaz Özdil'in Aktur Sitesi'nde bulunan villasındaki incelemeleri sona erdi. İncelemenin ardından Özdil'in milyon dolarlık villasının kaçak bölümlerinde bulunan eşyalarını işçiler taşıdı. Baza, yatak, döşek, sandalye takımı, masa takımı, giysi dolabı, bilgisayar masası, vantilatör gibi birçok ev eşyası pikaba yüklenerek götürüldü. Yarın başlayacak yıkım öncesinde evini boşaltan Özdil’in eşyaları ihtiyaç sahiplerine verdiği öğrenildi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
bodrum villa
YAZDIR
YORUMLAR 33
 • veli 2 ay önce Şikayet Et
  adama hırsızsın diyorsun atatürkçüyüm diyor hahaha
  Cevapla
 • Osman 2 ay önce Şikayet Et
  Tahliye adı altında vakit kazanma peşinde bazıları çıldırmış vaziyette sağa sola saldırıyor bakalım izleyip göreceğiz yıkım olacakmı ?olmayacakmı ?
  Cevapla
 • TespiT 2 ay önce Şikayet Et
  üzülme özdil. bak şimdi kocaman bir bahçen olacak. bol bol güneşlenirsin. hem seyahat kısıtlaması kalkıyor ağlak ekrem de gelir yanına.
  Cevapla
 • Fetih 2 ay önce Şikayet Et
  Yıllarca desteklediği zihniyetin belediyesi villasını yıksın vayy be olacak iş değil, bakalım nasıl sindirecek.
  Cevapla
 • İzzettin 2 ay önce Şikayet Et
  Merak etmeyin bu seferde 1938 adlı kitap yapar onu satar. o paraylada yeni villa alır. Bu CeHaPe' liler olduğu sürece daha çok villalar alır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüs vakası tavan yaptı! 2 bin 200 ev için son dakika karantina kararı
Yunanistan'da tek gündem: Oruç Reis!