Kamuda çalışan 60 yaş ve üzerinde olanlar, idari izinli sayılacak

Erdoğan imzasıyla Kovid-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler ile Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Genelgeye göre, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar idari izinli sayılacak.

Kamuda çalışan 60 yaş ve üzerinde olanlar, idari izinli sayılacak
Kamuda çalışan 60 yaş ve üzerinde olanlar, idari izinli sayılacak
GİRİŞ 30.05.2020 08:07 GÜNCELLEME 30.05.2020 08:08
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla "COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler" ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlandı.

Genelgeye göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele amacıyla yürürlüğe konulan 13 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkış İzni" konulu Genelge ile 22 Mart'ta Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler" konulu Genelge 1 Haziran'da yürürlükten kaldırılacak.

60 YAŞ ÜSTÜNE İDARİ İZİN

Ancak çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar, idari izinli sayılacak.

İdari izinli sayılanlar, bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak. Bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacak. Bu personel amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağırıldıkları anda görevlerine dönecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması hususunda gerekli tedbirler alınacak.

ETİKETLER
koronaturkiye
YAZDIR
YORUMLAR 55
 • ReisEmir 1 ay önce Şikayet Et
  Şu Pandemi sürecinde öğrendik ki Türkiyedeki memurların yarısı fazlaymış. Onda biri bile mesaiye gelmeden işler yürüdüyse yarısı ile de hayli hayli yürür.
  Cevapla
 • Bir Dost 1 ay önce Şikayet Et
  Hamilelerin idari izinli olması, kronik hastalığı olanlardan ve 60 ve 60 yaş üstü olanlardan çok daja önemlidir. Lütfen hamile kadınlar işe gelmesin. Anne olacak kişi, Allah muhafaza etsin covid-19 kaparsa, bebek te bu hastalığı kapabilir. Sonra bunun vebalini kim verebilir. Engelli bir kimse olmama rağmen, bu hususta öncelikle anne adaylarını düşünmek mecburiyetindeyim. Devlet dairesinde çalışıyorum. İşe giderim ama devlet büyüklerimizden özellikle cumhurbaşkanımızdan rica ediyorum ki hamile kadınlar işe gelmesin. Biz erkekler olarak hamileliğin ne kadar zor süreç olduğunu bilmediğimiz için olayın vahametini anlayamayız.
  Cevapla
 • Öğr. 1 ay önce Şikayet Et
  Hamileler iki can taşıyor ve tedavi de olamıyorlar. Hamilelerin idari izinli olması gerekirdi.
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Ücretsiz izine çıkabilirler
  Cevapla
 • Kpss 1 ay önce Şikayet Et
  60 yaş üstü ne gibi verim verebilir ki emekli edip kamudan ayırında genç arkadaşlarımıza şans verilmeli
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Sağlıklı olupda çalışanların suçu ne acaba, bir baba evlat ayırmaz idari izin vermemek,sağlıklı ve özveriyle çalışanların motivasyonunu bitiriyor. Çarşı, pazar,bankamatik,koşa, koşa işe geldimi,idari izin?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tarihi cami 96 yıl sonra cemaatine kavuştu
Bakan Akar'dan Libya'da düşmanı titreten sözler!