Gölcük ve Abant'ta ziyaretçi yoğunluğu

Seyahat kısıtlamasının kaldırılmasıyla Gölcük ve Abant tabiat parklarındaki hareketlilik başladı. 3 ayın ardından çok sayıda doğasever, parklara akın etti. Girişte ise corona virüs önlemleri var.

Gölcük ve Abant'ta ziyaretçi yoğunluğu
Gölcük ve Abant'ta ziyaretçi yoğunluğu
GİRİŞ 06.06.2020 18:24 GÜNCELLEME 06.06.2020 18:24

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük ve Abant tabiat parklarında, yeni tip corona virüs (Covid-19) normalleşme süreci ile ilk hafta sonunda ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Türkiye'nin önemli tabiat parklarından biri olan Gölcük Tabiat Parkı, her mevsim doğaseverlerin uğrak mekanları arasında yer alıyor.

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 ay ziyaretçi kabul etmeyen tabiat parkı, 1 Haziran'da normalleşme sürecinin başlamasıyla ilk hafta sonunda çok sayıda tatilciyi ağırlıyor.

Hem koronavirüs sürecinde yaşanan stresi atmak hem de büyükşehirlerin stresinden bir gün bile olsa kurtulmak isteyen vatandaşlar, Gölcük Tabiat Parkı'na gelerek temiz hava eşliğinde doyasıya vakit geçiriyor.

Tabiat parkının girişinde bulunan gişelerde, ateşleri ölçülerek park içine alınan vatandaşlar, burada uygulanan koronavirüs tedbirleri kapsamında belirlenen alanlarda piknik yapma imkanı buluyor.

Bazı vatandaşlar, göl çevresinde yürüyüş yaparken, bazıları ise iskelelere çıkarak bol bol hatıra fotoğrafı çekiyor.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kripto para borsalarında peş peşe çöküş haberleri... BlockFi da iflas başvurusunda bulundu
Bir ile daha talih kuşu kondu! Milyarlarca liralık maden bulundu