En az koronavirüs vakası görülen ilde vakalar artışa geçti

Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, kent genelinde corona virüsü vakalarındaki artışa dikkat çekerek, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamada, son 3 gün ortalamasıyla en az vakanın görüldüğü iller arasında Tunceli'yi de göstermişti.

En az koronavirüs vakası görülen ilde vakalar artışa geçti
En az koronavirüs vakası görülen ilde vakalar artışa geçti
GİRİŞ 11.07.2020 18:29 GÜNCELLEME 11.07.2020 18:30
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye'de koronavirüs vakalarının artışa geçtiği günlerde Sağlık Bakanı Koca'nın en az vaka görülen kent olarak gösterdiği Tunceli'de de hastalığa yakalanan sayısı yükselişe geçti.

 

 

Vali Mehmet Ali Özkan, Tunceli'de son günlerde koronavirüs vakalarında artış olduğunu belirtip, tedbirlere uyulmasının önemine dikkat çekti. Vali Özkan, mesajında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Kıymetli hemşerilerimiz, lütfen maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim. İl dışından gelen hemşerilerimizin evlerinde 14 gün kuralına riayet etmeleri önem arz etmektedir. İl dışından gelen hemşerilerimizin kendilerini izole etmeleri ve hemşerilerimizin kalabalık ortamlara girmemeleri önem arz etmektedir."

 

 

EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER ARASINDA TUNCELİ DE SAYILMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamada, son 3 gün ortalamasıyla en az koronavirüs vakasının görüldüğü illerin sırasıyla Tunceli, Artvin, Iğdır, Erzincan, Bayburt, Kırklareli ve Bilecik olduğunu söylemişti.

ETİKETLER
tunceli vaka
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • sema 3 hafta önce Şikayet Et
    en az vaka sayısı nerde ise oraya şehir dışından gelinir oldu...sivas hergün bavul bavul gelenlerle doldu taştı insaf ya daha ben 20 dakika uzaklıktaki kızkardeşime marttan beri gitmişliliğim yok yazık değil mi bizlere...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin en uzun yaşayan şehirleri belli oldu! İşte rakamlar...
ABD ile YPG/PKK arasındaki korsan anlaşma ile ilgili Abdullah Ağar'dan çarpıcı açıklamalar