Cevdet Erdöl:15 Temmuz’da darbeler dönemi tarihe gömüldü

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı. Rektör Erdöl, açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi sadece bir darbeye değil, Türkiye tarihinde yapılmış, denenmiş tüm darbelere karşı zafer elde ettiğini ve darbeler dönemini tarihe gömdüğünü ifade etti.

Cevdet Erdöl:15 Temmuz’da darbeler dönemi tarihe gömüldü
Cevdet Erdöl:15 Temmuz’da darbeler dönemi tarihe gömüldü
GİRİŞ 14.07.2020 15:33 GÜNCELLEME 14.07.2020 15:33
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Uzun yıllardır darbeler ve darbe ihtimalleriyle karşılaşan Türk siyasetinin, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dik duruşu ve Türk Milletinin kahramanca direnişi sonucu millet iradesini hapseden militarist zihniyetten kurtulduğunu vurgulayan Erdöl, "Türkiye 15 Temmuz'da tam bağımsızlığını ilan etmiştir. Asker asli görevine dönmüş, sivil hayat ve irade emin bir zemine oturmuş, siyaset ayıklanmış, temizlenmiş ve durulanmıştır" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz destanının dünya milletlerine de feyz verdiğini belirten Erdöl, 15 Temmuz'un, halkı ile bütünleşen liderlerin darbe ile yıkılamayacağı kararlılığının yüreklere kazındığını, pek çok ülkede akamete uğratılan darbe girişimlerinin de bunun birer neticesi olduğuna dikkat çekti. Türkiye Cumhuriyeti'nin darbesiz bir geleceğe emin adımlarla yürüdüğüne işaret eden Erdöl, "15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutanlık makamının içini ziyadesi ile doldurmuş ve arkasında aziz Türk milleti ile bir hezimet manzarasını zafer tablosuna çevirmeyi bilmiştir. Darbelerin gölgesinde bugünlere gelen Türkiye Cumhuriyeti artık darbesiz bir geleceğe emin adımlarla yürüyorsa 15 Temmuz'da ayak basmadık vatan toprağı bırakmayan asil milletimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın azimli, kararlı, dosta güven düşmana korku veren muhteşem duruşu sayesindedir" açıklamasında bulundu.

ETİKETLER
cevdet erdöl
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • tandoğan 3 hafta önce Şikayet Et
  bu kadar satılmış alçağın olduğu bir memlekette darbeler hep olacaktır ama biz vatandaş istemezsek Allah ın yarattığı en hain bile darbe yapamaz, yapamadı.
  Cevapla
 • Mizah 3 hafta önce Şikayet Et
  Sanmıyorum hala yurt içinde çok fazla destekçisi var. Bu gün darbe olsa en az yüzde 40 ayakta alkışlar. Bu gün işgal olsa en az yüzde 30 işgalcileri alkışlar. Biz bu arada lay lay loma devam ediyoruz. Eğitim ve yazılı görsel medya tarafında batının istediği eğitimi veriyoruz. Kendi ülkemize düşman kendi kültürümüze yabancı yetiştirmeye devam ediyoruz. Ne büyük işler yaptığımız ile övünürken altımızın boşaldığını görmüyoruz. En basiti TRT , bana bir tane İslami ahlaka uygun dizi gösterin ? Yalan dolan şakrabanlıktan başka bir şey yok.
  Cevapla
 • GARA ÇOCUK 3 hafta önce Şikayet Et
  su uyur düşman uyumaz cevdet hoca
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hindistan'da 191 yolcu taşıyan uçak kaza yaptı!
Film gibi olay: Kuyumcu karı-koca, hırsızları etkisiz hale getirdi!