Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Kur'an kursunda şiddet olayına ilişkin soruşturma talimatı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki bir Kur'an kursunda çocuklara şiddet uygulanan olayla ilgili soruşturma başlatılması talimatı verdiğini belirterek konunun takipçisi olacağını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Kur'an kursunda şiddet olayına ilişkin soruşturma talimatı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Kur'an kursunda şiddet olayına ilişkin soruşturma talimatı
GİRİŞ 26.09.2020 01:24 GÜNCELLEME 26.09.2020 01:36
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

 

 

"Bugün sosyal medya ve farklı mecralarda yayınlanan ve Kahramanmaraş Elbistan ilçemizdeki bir Kur'an kursunda yaşandığı belirtilen görüntülerin ardından derhal ilgili birimlerimize soruşturma başlatılması talimatını verdim. Gözaydınlığımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik onların onurunu hiçe sayan, haklarına göz diken ve şiddete başvuran hiçbir anlayış asla tasvip edilemez. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım."

 

 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
kuran kursu
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Abdullah 11 ay önce Şikayet Et
  Ben de hocayim,kendimden utandım.öyle çocuk dogulmez
  Cevapla
 • Cevdet 11 ay önce Şikayet Et
  Hocasın ama daha türkçene hakim değilsin
  Cevapla
 • uzman 11 ay önce Şikayet Et
  Hıdır diker rümuzlu bozuk zihniyetli arkadaş çocuk ne yapsada dövülmez.çünkü daha çocuk.Dayakla özgüvenine büyğk darbe vurur çocugu şiddete meyilli yaparsın.çocuklara müsamaha ve sevgşyle yaklaşırsan büyüyünce hem sana hem ülkeye faydalı biri olur.Bu çocugun bir dedigini iki etmemek fazla şımartmakta degildir tabi.Ölçüyü kaçırmadan çocugu yetiştirmek lazım..Yoksa çocuk ortaokula gelene kadar çocuktur.Sevgi ve müsamaha anlayış göstercen.sonra kesinlikle dayak şiddet göstermeden ölçüleri sınırları koyacan..
  Cevapla
 • yurttaş 11 ay önce Şikayet Et
  Çocukları ses yapıyor yaramazlık yapıyor diye camiden kovanlar karacahil insanlar acaba ne kadar büyük vebale girdiginin farkındalarmı.çocuk bu şımarıkta olacak yaramazda olacak.Siz biz çocukken çokmu uysaldık.zaten uysal çocuk ikerde sorunlu olur.çocugunuza ortaokul lisede çocuk muamelesi yapıp şımartmayacaksınız.lisede canım cicimi bırakıp hayatı ögretceksiniz.Yoksa ilkokul çocuguna bagırmak azarlamak bile yanlış.şiddet zaten yanlışın büyügü..çocuk büyüdügünde hayırlı evlat olnazsa sorumlu ANNE BABADIR.
  Cevapla
 • hıdır diker 11 ay önce Şikayet Et
  sayın diyanet isleri başkanı neden hep çocukların tarafında oluyorsunuz birazda ana babalara söyleyinki evlatlarınızı iyi ve terbiyeli yetiştirin. sonra önce size bela oluyorlar sonrada diğer insanlara . hırsızlara soysuzlara bakarsanız hepside gençler.
  Cevapla
 • Şebnem 11 ay önce Şikayet Et
  Siz nasıl bir insansiniz çocukların dayak yemesi nasıl bu kadar normal oluyo sizin için siz çocuklarınıza da dayak mi atiyosunuz terbiye ederken bunu nasi tasvip ediyorsunuz güçsüz bir çocuğa kemerle dayak atılırken normal görüyorsunuz
  Cevapla
 • Müslüman 11 ay önce Şikayet Et
  Kuran kursu Süleymancılara ait
  Cevapla
 • Fehmi 11 ay önce Şikayet Et
  Cılardan, culardan bıktık, usandık.
  Cevapla
 • Yakub 11 ay önce Şikayet Et
  Çok yönlü hareket berekettir. Yoksa tek gözlük bakmak yanlış olur. Dileyenlere manevi alış veriş seçeneği sunmak güzeldir. Milli görüş var Diyanet var ilim yayma vs var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Merkez'in faiz kararı sonrası ezber bozan açıklama
ABD ve İsrail'den gizli İran görüşmesi!