Komandolar Karadeniz'de! Geçit yok

Karadeniz'de, jandarma komando timleri, terör örgütünün olası sızma ve yapılanmasına yönelik denetim ve kontrollerini sürdürüyor. Teknolojik cihazlarla donatılmış timler, ormanlık, eğimli alanda zorlu arazi koşullarındaki sıkı operasyonlarıyla örgütün yaylalarda muhtemel sızmaları ve barınmalarının da önüne geçiyor.

Komandolar Karadeniz'de! Geçit yok
Komandolar Karadeniz'de! Geçit yok
GİRİŞ 01.10.2020 09:25 GÜNCELLEME 01.10.2020 09:25
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Rize kırsalında, jandarma komando timleri, terör örgütü PKK'nın Karadeniz Bölgesi'ne olası geçişini önlemek için kırsal alanda denetim ve kontrollerine aralıksız devam ediyor. Rize Jandarma Komutanlığı’na bağlı özel eğitimli timler, bölgede kırsal alanın yanı sıra yaylalardaki geçiş güzergahı olabilecek muhtemel bölgelerde düzenlediği operasyonlarla tetöristlerin bölgeye geçişlerini engelliyor. Teknolojik cihazlarla donatılmış timler, ormanlık ve eğimli alanda zorlu arazi koşullarındaki sıkı operasyonlarıyla örgütün yaylarda muhtemel sızmaları ve barınmalarının da önüne geçiyor. Karadeniz’in zorlu coğrafyasında Demirören Haber Ajansı'nca (DHA) görüntülenen timler, operasyona çıktıkları arazide, en son teknolojik yerli silahların ve mühimmatın yanı sıra özel askeri malzemeleri kullanıyor.

‘ONLAR SAYESİNDE GÜVENDEYİZ’

Doğu Karadeniz'de terör örgütünün olası sızma ve yapılanmasına yönelik sürdürülen operasyonlara halk da büyük destek veriyor. Operasyonların devam ettiği bölgede yaşayan yaylacılardan Yalçın Şahin, “Bölgemizde terör anlamında bugüne kadar sıkıntılı bir durum olmadı. Ancak jandarma ekiplerinin yaptığı bu operasyonlarla kendimizi daha da güvende hissediyoruz. Allah onlara güç, kuvvet versin; onlar sayesinde güvendeyiz” dedi.

YORUMLAR 5
 • Emekli 2 yıl önce Şikayet Et
  Karadenizde vatan haini çikmaz, terör o bölgede nasıl barınıyor.
  Cevapla
 • Tokat 2 yıl önce Şikayet Et
  Terör o bölgede barınamıyor. Sızmalara karşı asker dikkatli
  Cevapla
 • Barista 2 yıl önce Şikayet Et
  Gercekten mi :)
  Cevapla
 • ömer 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah vatanımızı devletimizi halkımızı korusun
  Cevapla
 • yılmaz bay 2 yıl önce Şikayet Et
  tüm askerlerimize gelsin. emirhan kartal dan çicekten harman olmaz türküsü gelsin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
'Tarihin en büyük dolandırıcılığı' 72 saatte 68 milyar dolar para gitti
Sağlık Bakanlığından Strep-A uyarısı: İlk 24 saat işe veya okula gitmeyin