Sosyal medyanın en 'popüler' dolandırıcısı

Dünyanın en popüler sosyal medya mecralarından olan Instagram'da fırsatçılar hesap satma bahanesiyle dolandırıcılık yapıyor. Son zamanlarda birçok kişiyi dolandırmasıyla ünlenen Mahsun Baran Kaya forumlara girdiği ilanlarla insanları tuzağa düşürüyor.

Sosyal medyanın en 'popüler' dolandırıcısı
Sosyal medyanın en 'popüler' dolandırıcısı
GİRİŞ 24.10.2020 17:13 GÜNCELLEME 24.10.2020 17:13
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dünya genelinde 1 milyarı aşkın kullancısı bulunan en popüler sosyal mecralar sıralamasında 3. sırada bulunan Instagram'da fırsatçılar 'hesap satma' bahanesiyle dolandırıcılık yapıyor.

 

 

NASIL YAPIYOR?

Dolandırıcılar birçok web sitesinde ve forumlarda açtıkları başlıklarla kullanıcıların kendilerine ulaşmasını bekliyor. Daha sonra bu kişiler belirledikleri fiyatı karşı tarafa ilettikten sonra paranın hesaplarına geçmesini bekliyor. Para hesaba geçtikten sonra da mesajlara cevap vermeyi bırakarak izlerini kaybettirmeye çalışıyorlar.

 

 

EN POPÜLER DOLANDIRICI: MAHSUN BARAN KAYA

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, İzmir'de yaşadığı tespit edilen Mahsun Baran Kaya forum ve web sitelerine girdiği ilanlarla hesap satın almak isteyenlerin kendilerine ulaşmasını bekliyor. Yüksek takipçili hesapları ucuz fiyattan satıyormuş gibi gösteren Kaya, hesabına yatırılan para sonrası izini kaybettirmeye çalışıyor.

HAKKINDA BİRÇOK BAŞVURU VAR

Sosyal medyada dolandırıcılık yaparak suç işleyen Mahsun Baran Kaya ile ilgili birçok mağdur var. Bazıları ödedikleri küçük paralar yüzünden bir girişimde bulunmazken bazıları da savcılığa başvuruda bulunuyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
ETİKETLER
İnstagram
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • sessiz 7 ay önce Şikayet Et
    Kesin Teröristtir. kullanılan isimden belli.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Beyaz Saray'dan açıklama: Erdoğan ile Biden anlaşmaya vardı
HDP kendi adayıyla seçime girerse! GENAR Başkanı İhsan Aktaş yorumladı